Dla mieszkańcaInwestycjeSport i zdrowie

Największy (?) orlik w Rumi w remoncie. Kiedy na nim zagramy?

Największy (?) orlik w Rumi w remoncie. Kiedy na nim zagramy?
Reklama Reklama

Ogólnodostępne boisko piłkarskie przy ul. Świętopełka w Rumi przechodzi modernizacje. Co zmieni się po remoncie i kiedy obiekt będzie dostępny dla mieszkańców?

Sprawdź co słychać w Rumi.

Boisko przy ul. Świętopełka w Rumi

Kompleks boisk przy ul. Świętopełka 24 w Rumi nosi nazwę imienia kleryka Zbigniewa Pranczka. Został oddany do użytku 26 marca 2010 roku. W jego skład wchodzą: boisko piłkarskie o sztucznej nawierzchni o wym. 30m x 62m, boisko wielofunkcyjne o wymiarze 19m x 32m, a także budynek socjalny przystosowany dla osób niepełnosprawnych, w którym znajduje 9 szatni z toaletami i prysznicami.

Obiekt był dotychczas dostępny dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-21.00, w soboty od 9.00 do 21.00, a w niedziele – od 11 do 21.

Remont orlika przy ul. Świętopełka

Boisko przy ul. Świętopełka w Rumi przechodzi remont. Zakres prac obejmuje: wymianę sztucznej nawierzchni, nowe bramki i piłkochwyty, wymianę i odmalowanie ogrodzenia Orlika “zielonego”, wymianę oświetlenia na LEDowe, montaż małej architektury (ławek, koszy na śmieci, boksów na sprzęt sportowy dla klubów) oraz poszerzenie bramy wjazdowej.

Koszt remontu boiska przy ul. Świętopełka to 650 tysięcy złotych. Na realizację tego zadania urząd miasta pozyskał przy tym ponad 200 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zadanie pn. „Remont boiska piłkarskiego Orlik przy ul. Świętopełka w Rumi” dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Reklama Reklama

Zobacz zdjęcia:

fot. MOSiR Rumia

Zakończenie inwestycji zaplanowano na początek sierpnia.

A co Wy sądzicie o tej inwestycji? Dajcie znać w komentarzach.

Co jeszcze buduje się w Rumi?

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi i MOSiR Rumia)

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 2 =