Siłowanie na ręce w Rumi. Polska mistrzem Europy!

Siłowanie na ręce w Rumi. Polska mistrzem Europy!
Reklama
Reklama

W Rumi po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Europy IFA w Armwrestlingu – siłowaniu na ręce. Do startu stanęło prawie trzystu zawodników!

Zdjęcie tytułowe: Mazurenko Armwrestling Promotion. Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Dzisiejszy wpis na blogu będzie nieco inny od innych. Relację z wydarzenia przedstawi Wam mieszkaniec Rumi, który podczas mistrzostw…zdobył złoty medal. 🙂 Konrad Krawczuk, oprócz bycia utalentowanym armwrestlerem, jest także czytelnikiem bloga Tymczasem w Rumi. Oddaje Konradowi „głos”.

Mistrzostwa Europy IFA w siłowaniu na rękę. Rumia gospodarzem. Jak spisali się Polacy?

W miniony weekend (28-29 maja) w Rumi odbyły się Mistrzostwa Europy IFA w Armwrestlingu – siłowaniu na ręce. Prawie stuosobowa reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej junior, masters, senior i osób niepełnosprawnych. Tym samy nasz kraj został drużynowym Mistrzem Europy w Armwrestlingu.

Dwudniowa rywalizacja odbywała się na hali sportowej MOSiR w Rumi. Do startu stanęło prawie trzystu zawodników z piętnastu europejskich krajów, w tym: Anglii, Azerbejdżanu, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Irlandii, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Włoch.

Polska zdobyła 83 złotych medali, 58 srebrnych i 34 brązowe. Drugie miejsce zajęła Finlandia z 13 medalami złotymi, 9 srebrnymi i 7 brązowymi na koncie. Trzecia z kolei była Grecja, kończąc rywalizację drużynową z 11 złotymi medalami, 5 srebrnymi i 2 brązowymi.

Kilka słów od uczestnika zawodów i zdobywcy złotego medalu:

– Nazywam się Konrad Krawczuk. Jestem zawodnikiem z Rumi, startującym po kilku latach przerwy, w kategorii 95+ kg niepełnosprawnych. Te zawody były ze wszechmiar „inne” niż zwykle. To z pewnością jeden z ostatnich turniejów rangi międzynarodowej, w których startuję tylko w kategorii niepełnosprawnych. Później przewiduję powrót do startów w równorzędnej lub niższej kategorii wagowej pełnosprawnych. Trening armwrestlingowy jest bardzo specyficzny, a braki w nim natychmiast są odzwierciedlane wynikami. I tak Michał Łobocki i Dawid Winkler okazali się być ode mnie lepsi na lewą rękę. Szczęśliwie, na prawą wywalczyłem złoto. 😊

Organizacyjnie turniej wypadł świetnie, nie tylko pod względem przygotowania hali i współpracy z władzami miasta, ale także w trakcie, gdy już „sypały się wióry” i przy stołach można było oglądać najsilniejszych ludzi w Europie. Widać, że z roku na rok miasto Rumia wykorzystuje swoje doświadczenie we współpracy z Mazurenko Armwrestling Promotion. To przekłada się na coraz ciekawsze widowisko. W napięciu oczekuję kolejnego turnieju rangi międzynarodowej, który mógłby odbyć się w Rumi. Kto wie, może teraz czas na mistrzostwa świata? 😊 

Jeśli temat siłowania na ręce (takiego profesjonalnego a nie „szkolnego), jest dla Ciebie czymś interesującym, na stronie www.armpower.net znajdziesz więcej szczegółów. 

Co jeszcze dzieje się w Rumi i okolicach?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi i jej okolicach (jak zawsze) znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”. Znajdziesz tam między innymi:

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *