Czy Pub 9 i 3/4 w Rumi naprawdę jest zamknięty?

Czy Pub 9 i 3/4 w Rumi naprawdę jest zamknięty?
Reklama
Reklama

Pub 9 i 3/4 w Rumi zamieścił na swoim fanpage’u informację, w której poinformował, że „ze względu na zaistniałe okoliczności to jest nasza ostatnia środa…”. Wiadomość wzbudziła zainteresowanie mieszkańców, którzy zaczęli się zastanawiać, czy pub w tematyce uniwersum Harry’ego Pottera naprawdę będzie zamknięty.

Puby w Rumi nie mają łatwego życia, o czym opowiadałem w jednym z poprzednich wpisów, o miejscach, gdzie można pójść na piwo czy drinka w Rumi. Przyzwoitych lokalizacji do wieczornych spotkań częściej ubywa, niż przybywa, a czasy, kiedy w Rumi mieliśmy całkiem spory wybór pubów, już przeminęły. I prawdopodobnie już nie wrócą. 

Reklama
Reklama

1 sierpnia 2019 roku z rozrywkowej mapy Rumi zniknął Winners Sports Bar, a lokal po nim, mieszczący się przy ul. Starowiejskiej 2A, przez długi czas pozostawał pusty. Jak podali właściciele, chodziło o powody osobiste.

Kilka miesięcy temu, w październiku 2023 roku, pojawił się nowy najemca, który otworzył w tym miejscu pub dla fanów Harry’ego Pottera: Peron 9 i 3/4. Klientów przyciągnąć miał magiczny klimat, „znakomite mikstury” oraz „inne przepysznych trunków z Działu Zakazanego”. 

24 stycznia 2024 roku na fanpage’u pubu Peron 9 i 3/4 pojawił się zaskakujący post, w którym właściciele poinformowali, że „ze względu na zaistniałe okoliczności to jest nasza ostatnia środa…”.

„WAŻNA INFORMACJA! Jesteśmy w szoku🤯😱 Informujemy, że ze względu na zaistniałe okoliczności to jest nasza ostatnia środa…więcej szczegółów podamy później…”

– napisał Pub Peron 9 i 3/4 na swoim fanpage’u.

Biorąc pod uwagę okoliczności zniknięcia z Rumi poprzedniego pubu w tym miejscu, o których pisałem wyżej – nagłe zamknięcie pubu nie wydawało się niczym nieprawdopodobnym.

A przynajmniej dla mnie.

W komentarzach za to od razu pojawiły się domysły mieszkańców, że chodzi o akcję marketingową:

Andrzej: Zapewne ostatnia środa kiedy jest zamknięte i od przyszłego tygodnia dodatkowy dzien otwarcia ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯ i cyk budowanie napięcia 😏

Brawo Andrzeju, miałeś rację. Tego samego dnia, pub w kolejnym poście wyjaśnił, że to „ostatnia nasza środa… kiedy mamy wolne”. Peron 9 i 3/4 w ten zawiły sposób poinformował mieszkańców, że od 31 stycznia będzie otwarty także w środy.

„Oczywiście nie macie czym się martwić, mamy się dobrze i nikt się nie zamyka…wręcz przeciwnie, nawet bardziej się otwieramy🥳

– napisał Pub Peron 9 i 3/4 na swoim fanpage’u.

Uważam, że sama akcja z wykorzystaniem motywu „To już jest koniec!” była trochę ryzykowna, ze względu na przeszłość i historię tego lokalu (samego lokalu, nie pubu). Ciekawe ile osób nie dotarło do drugiego posta z wyjaśnieniami. 🙂

Ale! Jak mawia klasyk: „kto nie ryzykuje, ten ginie”. A tu trzeba przecież „żyć”, żeby nie dołączyć do Tawerny, Green Pubu, Obsesji, Gastrofazy, czy Hibernacji. 

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *