Czysta Rumia. Sprzątamy miasto

Zestawy gadżetów, pokazy naukowe, laserowy paintball, konkursy, animacje i dmuchańce – wszystko to 8 czerwca (w sobotę) będzie czekać na ecobohaterów, czyli uczestników „Czystej Rumi”. Akcja polega na wspólnym sprzątaniu miasta, a jej zwieńczeniem jest ekologiczny festyn.
Reklama
Reklama

Czas na wiosenno-letnie porządki w mieście! Mieszkańcy i przedstawiciele lokalnej władzy po raz kolejny wspólnie wysprzątają Rumię! Na wszystkich ekobohaterów czeka festyn pełen atrakcji.

17 czerwca (w sobotę) na potrzeby akcji „Czysta Rumia 2023” miasto zostanie podzielone na sektory, a każdy z nich znajdzie się pod opieką odpowiedniego koordynatora. To właśnie koordynatorzy będą wręczać wolontariuszom specjalnie oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki, niezbędne do posprzątania miasta.

Reklama
Reklama

Worki, które zostaną podczas akcji wypełnione śmieciami, uczestnicy będą mogli wrzucać do przygotowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi pojemników, a także pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań.

Po uporządkowaniu miejskiej przestrzeni każdy wolontariusz otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru nagrody oraz skorzystania z atrakcji dostępnych podczas festynu. Stanowiąca zwieńczenie akcji impreza odbędzie się w parku Żelewskiego.

Czysta Rumia 2023 – program imprezy (17 czerwca 2023):

  • 9:00-12:00 – sprzątamy wyznaczone sektory Rumi,
  • 13:00 – bawimy się na festynie ekologicznym w parku Starowiejskim. Do godziny 17:00 będą dostępne bezpłatne atrakcje oraz odpłatna strefa gastronomiczna.

Partnerami organizowanego przez Urząd Miasta Rumi wydarzenia są: PUK Rumia, MDK Rumia, MOSiR Rumia, KZG „Dolina Redy i Chylonki”, Multikino, Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *