Za nami Festyn i Dzień Patrona Miasta Rumi św. Jana Bosko!

Za nami Festyn i Dzień Patrona Miasta Rumi św. Jana Bosko!
Reklama
Reklama

Za nami festyn z okazji dnia patrona miasta Rumi, św. Jana Bosko. Impreza odbyła się 15 sierpnia (w niedzielę) na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej w Rumi.

Dzień rozpoczął się od mszy świętej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie złożono kwiaty na mogiłach żołnierzy oraz mogile Hipolita Roszczynialskiego na cmentarzu przy ul. Świętopełka oraz pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej (Rondo Armii Krajowej – ul. Żwirki i Wigury, ul. Ceynowy).

Reklama
Reklama

Festyn rekreacyjno-sportowy na boisku wielofunkcyjnym „Salos”, ul. Bukowa

Od godziny 15.00 wydarzenia przeniosły się na boisko wielofunkcyjne przy ul. Bukowej. W meczu piłki nożnej Reprezentacja Rumi kontra Reszta świata lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 7:1 (dwie bramki strzelił Michał Pasieczny, burmistrz Rumi).

Mecz piłki nożnej: Reprezentacja Rumi – Reszta świata (fot. MOSiR Rumia)

W trakcie festynu mieszkańcy mogli skorzystać m.in. z dmuchańców, które (jak zwykle) cieszyły się dużym zainteresowaniem, pogłaskać lamy i alpaki, wziąć udział w konkursach z nagrodami czy obejrzeć spektakl teatralny dla dzieci pt. ,,Podwórko Dyzia Piórko” (Teatr Qfer z Gdańska). Cały czas działała również strefa gastronomiczna.

Kolorowe „dmuchańce” podczas festynu w Rumi. (fot. MOSiR Rumia)
Mini-zoo cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. (fot. MOSiR Rumia)

Na scenie rozstrzygnięto konkurs wiedzy z okazji 45. urodzin MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz konkurs plastyczny. W niebo poleciały gołębie oraz balony w barwach MOSiR Rumia. O swoim wyczynie opowiadał także Piotr Biankowski, rumski pływak ekstremalny, który właśnie przepłynął wpław Kanał La Manche (możecie przeczytać o tym w osobnym wpisie na blogu). 

(fot. MOSiR Rumia)

Koncert: Paweł Stasiak z zespołem Papa D.

O godzinie 18.00 swój występ rozpoczął Paweł Stasiak z zespołem Papa D., czyli polską grupą synthpopową, powstałą w latach 80-tych. Możecie ją kojarzyć (jeszcze pod nazwą „Papa Dance” :)) ze starszych utworów „Naj story”, „Pocztówka z wakacji” czy „Nasz Disneyland” oraz mającego premierę w 2019 roku „Teraz”.

Koncert: Paweł Stasiak z zespołem Papa D. (fot. MOSiR Rumia)

Festyn zakończył się około godziny 20:00.

Lato 2021 w mieście Rumia – Co dzieje się latem?

Cieszmy się wakacjami w Rumi! Najciekawsze wydarzenia i imprezy w mieście znajdziecie w kategorii “Lato w Rumi”!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *