Lato 2022 w Rumi. Koncerty, pikniki, kino letnie, wycieczki i inne atrakcje! (Sierpień)

Lato 2022 Lipiec Sierpien W Rumi Koncerty Co Sie Dzieje W Parku MDK Rumia Atrakcje Wakacje

Trwa „Akcja Lato’22”! Poznaliśmy atrakcje przygotowane przez MDK Rumia w sierpniu! Sprawdź zaplanowane koncerty, pokazy filmów, wycieczki i warsztaty!

Reklama Reklama

Źródło: Miejski Dom Kultury w Rumi (mat. prasowe). Zdjęcie tytułowe: pexels.com. Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Wakacje w Rumi

21 czerwca rozpoczęliśmy astronomiczne lato! Jak spędzić ten czas w mieście Rumia? Poznaliśmy imprezy i wydarzenia zaplanowane przez Miejski Dom Kultury w sierpniu 2022 roku. Wśród nich nie zabrakło dobrze znanych z poprzednich lat wycieczek rowerowych i autokarowych, a także zajęć i warsztatów dla dzieci. Dorosłych natomiast z pewnością zainteresuje powracające kino plenerowe czy Letni House i zimne lody.

W tym roku w letnim harmonogramie imprez w Rumi mamy (jak na razie) dwie nowości: Miejski Camping w Noc Spadających Gwiazd oraz Piknik Młodych, który podzielony został na dwie tury. Pod koniec sierpnia w Rumi zagra Paprodziad&Gooral, czyli duet z pewnością znany fanom zespołu Łąki Łan czy miłośnikom muzyki elektronicznej.

Lato 2022 Tymczasem W Rumi
Część wydarzeń odbędzie się w Parku Starowiejskim w Rumi. W 2022 roku powróci m.in. impreza Letni House i zimne lody. (fot. Paweł Jałoszewski)

Sierpień w Rumi (2022). Co dzieje się w MDK Rumia?

  • 1-5.08 (poniedziałek-piątek), godziny indywidualne. Letni kurs gry na pianinie dla dzieci. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, zapisy mailowe biuro@domkulturyrumia.pl, od 18 lipca. Miejsce: MDK Rumia, ul. Mickiewicza 19.
  • 1, 8, 15, 22, 29.08 (poniedziałki) godz. 14:45. Śpiewanki – zajęcia umuzykalniające dla dzieci (0-6 lat). Wstęp Wolny. Miejsce: MDK Rumia, ul. Mickiewicza 19.
  • 10.08 (środa) godz. 9:00. Wycieczka autokarowa dla dzieci 7-12 lat. Koszt: 30 zł. Miejsce: MDK Rumia, ul. Mickiewicza 19. Zapisy w sekretariacie MDK Rumia, od 25 lipca.
  • 6, 20.08 (soboty) godz. 10:00. Wycieczki rowerowe z grupą „SZPRYCHY’’. Wstęp wolny. Miejsce: przy MDK Rumia, ul. Mickiewicza 19.
  • 12.08/13.08 (piątek) godz: 17:00, Miejski Camping w Noc Spadających Gwiazd. Rodzinne biwakowanie z atrakcjami i animacjami dla małych i dużych. Należy zabrać swój sprzęt, namiot, śpiwór itp. Wstęp Wolny, zapisy mailowe biuro@domkulturyrumia.pl. Miejsce: Scena Letnia MDK, ul. Mickiewicza 19.
  • 18.08 (czwartek) godz. 18:00. Letni House i zimne lody. Rodzinny relaks przy muzyce, leżaki, foodtrucki, strefa gier planszowych i plenerowych. Wstęp wolny. Miejsce: przy MDK, Mickiewicza 19.
  • 19 i 28.08 Kino Letnie w Parku Starowiejskim (ul. Starowiejska).
  • 25.08 (czwartek) godz. 15:00. PIKNIK MŁODYCH część 2. Strefa baniek mydlanych, strefa gier planszowych, strefa ekoeksperymentu, animacje i zabawy ruchowe, czytanie bajki, strefa gastronomiczna, koncert „Bajkowe melodie”. Gwiazda wieczoru: Paprodziad&Gooral. Wstęp Wolny. Miejsce: Scena Letnia MDK Rumia, ul. Mickiewicza 19.
  • 3.09 Kino Letnie w Parku Żelewskiego (Rumia Janowo).

Szczegóły na temat zaplanowanych wydarzeń będę publikował na bieżąco w osobnych wpisach na blogu – zapraszam do śledzenia! 🙂

Imprezy, wydarzenia i kultura w 2022 r. w Rumi

O tym, gdzie w Rumi (i bliskiej okolicy) warto spędzać wolny czas i jakie są najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Rumi dowiecie się w kategorii: Impreza, wydarzenia i kultura (kliknij, aby przejść).

Autobusem na plażę – przez całe wakacje!

Reklama Reklama

Od 25 czerwca w trasę wyruszyły wakacyjne autobusy i trolejbusy ZKM Gdynia! Sprawdź, czym dojechać na plażę (kliknij, aby przejść).

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *