Kultowe auta w Porcie Rumia. Tak tworzyła się historia światowej motoryzacji!

Kultowe auta w Porcie Rumia. Tak tworzyła się historia światowej motoryzacji!
Reklama
Reklama

Port Rumia zaprasza wszystkich miłośników motoryzacji na kolejną wyjątkową wystawę. Do końca lipca w pasażu galerii handlowej będzie można oglądać oryginalne modele samochodów z lat 20. i 30. XX wieku.

Hej! Wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na fanpage’u Tymczasem w Rumi! Zachęcam do regularnych odwiedzin! Sprawdź co słychać w Rumi.

Reklama
Reklama

Zobacz kultowe modele zabytkowych samochodów!

W pasażu Portu Rumia znajduje się się 5 egzemplarzy ze zbiorów Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji. Są wśród nich modele Austin Seven Ruby z 1934 roku, Dixi DA 13/15 z 1927 roku, Chevrolet Superior z 1925 roku, Fiat 500 Topolino z 1938 roku oraz Ford T z 1926 roku. Wszystkie zaprezentowane na wystawie auta są oznaczone tablicami prezentującymi ich cechy oraz ciekawostki dotyczące produkcji czy dostępnych wersji.

Wystawa to nie lada gratka by w jednym miejscu zobaczyć kilka modeli, które tworzyły historię światowej motoryzacji i zrobić sobie pamiątkową fotografię na ich tle.

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Prezentowane na wystawie zabytkowe samochody pochodzą ze zbiorów Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji. Na brukowanej uliczce, pod dachem wystawowej hali w Chyloni, można znaleźć eksponaty ukazujące dzieje motoryzacji. Wśród nich są luksusowe limuzyny i popularne auta – samochody, które zmieniały bieg historii, półciężarówki pamiętające wojenną zawieruchę oraz motocykle z najróżniejszych części globu.

Wystawa kultowych aut zabytkowych jest dostępna do 30 lipca, od poniedziałku do soboty od godziny 9:00 do godziny 21:00. Wstęp wolny.

Jak spędzić lato 2022 w Rumi (i okolicach)?

Ciekawe wydarzenia, koncerty, imprezy i inne atrakcje dziejące się w Rumi podczas tegorocznego lipca i sierpnia publikuję w kategorii: Imprezy, kultura i rozrywka. Zobacz również wpis: Lato 2022 w Rumi. Koncerty, pikniki, kino letnie, wycieczki i inne atrakcje! (Lipiec i sierpień).

(źródło: mat. prasowe Portu Rumia)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *