„Łąka koneserów”™ na sprzedaż. Czy zostanie zagospodarowana?

„Łąka koneserów”™ na sprzedaż. Czy zostanie zagospodarowana?
Reklama
Reklama

Czy charakterystyczna „łąka koneserów”, znajdująca się za sklepem Netto w Rumi, wkrótce przestanie istnieć? Właściciel planuje ją sprzedać.

Cześć! Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Dzięki nim będziesz wiedział, co dzieje się w Rumi.

Tereny przy sklepie Netto (i ul. Grunwaldzkiej) w Rumi

Podczas przeglądania rumskiego internetu™ natrafiłem na ogłoszenie dotyczące sprzedaży działki inwestycyjnej za sklepem Netto w Rumi, przy ul. Grunwaldzkiej. Nieruchomość znajduje się przy głównej trasie, łączącej Trójmiasto z Redą, Wejherowem, a także Lęborkiem i Władysławowem. Działka liczy ponad 1646 m² i składa się z dwóch działek ewidencyjnych.

(źródło: Tyszkiewicz Nieruchomości / ogłoszenie zamieszczone w serwisie otodom.pl)
(źródło: Tyszkiewicz Nieruchomości / ogłoszenie zamieszczone w serwisie otodom.pl)

„Łąka koneserów”?

Z tego, co zdążyłem zaobserwować, sporej części mieszkańców tereny te kojarzą się raczej negatywnie. Dzieje się tak ze względu na „miłośników alkoholu”, którzy często obierają sobie rejon pobliskiego supermarketu jako miejsce towarzyskich spotkań, a także wszędobylskich śmieci. Puszki, butelki czy plastikowe siatki wiszące na gałęziach krzaków to prawdziwa zmora.

(archiwum, kwiecień 2021 r.)

Odpady znajdujące się w pobliżu skarpy przy drodze krajowej nr 6 budziły na tyle dużo kontrowersji, że na prośbę Pani Aleksandry postanowiłem im poświęcić osobny wpis na blogu, w dziale „Problemy mieszkańców.

Co może powstać na terenie działki?

Teren wystawiony na sprzedaż objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Centrum” w Rumi (teren zabudowy usługowej – zakres usług – usługi nieuciążliwe). Oznacza to, że gdyby nowy właściciel zdecydował się na zabudowę, musiałaby mieć maksymalnie 13 metrów wysokości i nie więcej niż 3 kondygnacje nadziemne.

Według zamieszczonego ogłoszenia, na zakup działki trzeba przeznaczyć 2 100 000 zł, co daje 1 276 zł/m².

Co buduje się w mieście Rumia?

Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Co jeszcze dzieje się w Rumi? Ostatnie wpisy na blogu:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *