Śmieci przy sklepie Netto w Rumi

Śmieci przy sklepie Netto w Rumi
Reklama
Reklama

W ostatnim czasie zwróciła się do mnie jedna z czytelniczek bloga TwR, Pani Aleksandra. W swojej wiadomości sygnalizowała problem śmieci zalegających na skarpie niedaleko sklepu Netto w Rumi.

Na podobne wzmianki i komentarze natrafiłem już przy okazji wcześniejszych wpisów, na przykład tego dotyczącego Dnia Ziemi w Rumi czy innych zbiórek śmieci organizowanych przez mieszkańców. Odpady zalegające na terenach przy sklepie Netto w Rumi znacząco szpecą krajobraz i wzbudzają spore emocje przechodniów.

Reklama
Reklama

A ten spacer mógłby być dużo przyjemniejszy…Kwitną mirabelki i dzikie wiśnie, trawa się ładnie zieleni i…tony śmieci. Czyj to teren i kto odpowiada za jego czystość?” – pyta Pani Aleksandra, czytelniczka bloga TwR.

Kiedy zostaną sprzątnięte śmieci przy sklepie Netto?

Z prośbą o odpowiedź na pytanie Pani Aleksandry: Czyj to teren i kto odpowiada za jego czystość?zwróciłem się do Urzędu Miasta Rumi. Według informacji, które uzyskałem, skarpa (widoczna na zdjęciach) należy do pasa drogowego drogi krajowej, będącej w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Urzędnicy kontaktowali się z tą instytucją w tej sprawie już wcześniej. Według przyjętego harmonogramu przez GDDiA, sprzątanie terenu ma odbyć się w maju. UM Rumia będzie jednak interweniował, aby odbyło się jak najszybciej. Oby się udało!

Przynieś śmieci, odbierz za to sadzonkę lub gadżety!

Uwaga, zamiast wyrzucać śmieci w miejsca, gdzie nie powinno się tego robić, lepiej przynieść je do specjalnego punktu i otrzymać ekologiczny gadżet albo sadzonkę. 🙂 W tym tygodniu rusza Miejska zbiórka elektroodpadów i makulatury w Rumi. 🙂

Problemy mieszkańców. O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. W ostatnim czasie opublikowałem w nim m.in. wpisy:

  • “Zmasakrowana” ul. Różana w Rumi – Problemy czytelników
  • Skrzyżowanie ul. Wybickiego i Derdowskiego w Rumi (Problemy czytelników)
  • “Oryginalne” włamanie do auta. Sprawca najwyraźniej nie lubił dobrej muzyki. 😉
  • Czytelniczka szuka złodzieja – pomożecie?

Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Rumianka

    Ten sam problem dotyczy obu łąk przy ul Żwirki i Wigury- wyglądają jak wysypisko śmieci a to jedyny zielony akwen w tym rejonie dający wytchnienie od głośnych ulic. Ps dlaczego miasto pozwala tak ciasno zabudowywać te przestrzen? Gdzie iść na bliski spacer aby nie słyszeć i widzieć głośnych aut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *