Leśna Noc Bibliotek w Rumi

Leśna Noc Bibliotek w Rumi
Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza na „Leśną Noc Bibliotek”. Wstęp wolny!

Wydarzenie wróciło do kalendarza pod pandemicznej przerwie. W tym roku odbędzie się 7 października, w sobotę. Bibliotekarze zapraszają do lasu (dosłownie) i do budynku Stacji Kultura, która stanie się miejscem rozmów o leśnej terapii, ekologii, ochronie środowiska.

Reklama
Reklama

Co wydarzy się podczas Nocy Bibliotek w Rumi 2023?

Do lasu zabiorą Was: Katarzyna Rosińska – biolożka, certyfikowana przewodniczka, która poprowadzi kąpiel leśną i pokaże sposób zanurzania się w naturze przy użyciu wszystkich zmysłów oraz Marta Król – edukatorka i animatorka przyrody, z którą idąc ciemnym lesie w towarzystwie latarek poznamy duchy i demony słowiańskie – trochę na zasadzie gry terenowej. Organizatorzy proszą o wzięcie własnych latarek lub czołówek.

W Stacji Kultura natomiast będzie można posłuchać prelekcji leśnika i edukatora Witolda Ciechanowicza, o działalności Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Odbędzie się także spotkanie z Dorotą Zaniewską antopolożką kultury, pedagożką, działaczką społeczną, popularyzatorką idei przedszkoli leśnych oraz Agatą Preuss – pedagożką, trenerką edukacji outdoorowej, edukatorką przyrodniczo – leśną. Obie Panie współtworzą Polski Instytut Przedszkoli Leśnych oraz napisały książkę „Lasoterapia z dziećmi”.

Wieczór zakończy koncert zespołu Od przedwczoraj – złożonego z zaprzyjaźnionych czytelników i bibliotekarki Biblioteki Zagórze Agnieszki Rączkowskiej.

Dodatkowo będzie można skorzystać z kawiarenki, strefy czytania wśród dźwięków natury oraz kreatywnych warsztatów prowadzonych przez naszych bibliotekarzy.

Noc Bibliotek 2023 w Rumi. Program i atrakcje:

Spacery:

15:00 Leśna kąpiel, prowadzenie Katarzyna Rosińska. Wiek uczestników 18+. Obowiązują zapisyzapisy@bibliotekarumia.pl Start pod Stacją Kultura.

18:30 Nocny leśny spacer. W poszukiwaniu legend. Prowadzenie Marta Król. Wiek uczestników 10 – 14 lat + opiekun Obowiązują zapisy: zapisy@bibliotekarumia.pl Start pod Stacją Kultura.

Wydarzenia w budynku Stacji Kultura:

17:00 Prelekcja edukacyjna o ogrodzie botanicznym w Marszewie, prowadzenie Witold Ciechanowicz.

18:00 Spotkanie z Agatą Preuss oraz Dorotą Zaniewską, autorkami książek „Lasoterapia z dziećmi”.

19:30 Koncert zespołu Od przedwczoraj – Piosenki jesienne i nie tylko.

Warsztaty:

18:00 Dzika biżuteria i nie tylko. Warsztaty z drewnem dla (nieco) starszych dzieci. Obowiązują zapisy: zapisy@bibliotekarumia.pl Ważne! Zapisy na te warsztaty ruszą od 02.10. Sala lustrzana.

17:00 – 19:30 Otwarte warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży – drzewo marzeń, kolorowe magnesy, eko słoiczki, warsztaty decoupage. Sala konferencyjna.

W godzinach 17:00 – 19:30 działać będzie kawiarenka na antesoli, strefa czytania wśród odgłosów natury.

Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

W kategorii “Imprezy, kultura i rozrywka” dowiesz się więcej na temat tego, gdzie w Rumi warto spędzać wolny czas. Jakie są najważniejsze wydarzenia kulturalne w Rumi? Kiedy odbędzie się koncert Twojego ulubionego zespołu? Kliknij, aby przejść.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *