Nowe boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw i urządzenia do street workoutu

Nowe boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw i urządzenia do street workoutu
Reklama
Reklama

Na miejskim terenie pomiędzy ulicami Pomorską, Dębogórską i Gdańską (kiedyś mają tu być Janowskie Błonia) powstała pierwsza ogólnodostępna strefa rekreacyjna. Inwestycja została sfinansowana przez dewelopera, firmę Euro Styl. Obiekt jest dostępny bezpłatne.

(Zdjęcie tytułowe: Olga Sprengel)

Reklama
Reklama

W otoczonej roślinnością strefie rekreacyjnej o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się między innymi: boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, urządzenia do street workoutu oraz miejsce na ognisko.

(zdjęcia podchodzą od czytelniczki: Olga Sprengel oraz z materiałów prasowych Urzędu Miasta Rumi)

Ze strefy może skorzystać każdy chętny (nie tylko mieszkańcy okolicznych osiedli). Wstęp wolny.

Gdzie dokładnie znajduje się nowa strefa rekreacyjna w Rumi?

Zobacz na mapie poniżej, jak dojechać:

Strefa rekreacyjna otwarta, a co dalej?

Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 30 września 2023 r.. Wzięli w nim udział burmistrz Rumi Michał Pasieczny, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Krzysztof Woźniak, radna Lucyna Miotk, prezes zarządu spółki Euro Styl Mikołaj Konopka oraz przedstawiciele dzieci i młodzieży. Podczas wydarzenia chętni mogli skorzystać z wielu bezpłatnych atrakcji – dmuchańców, animacji, warsztatów ekologicznych – a także obejrzeć przygotowany przez Miejski Dom Kultury w Rumi spektakl „Dyzio w krainie wyobraźni”.

Burmistrz wypowiedział się także co do dalszych planów miasta związanych z utworzeniem Janowskich Błoni w Rumi.

– Powstał pierwszy etap Błoni Janowskich, czyli wielkiego naszego parku projektowanego wzorem parku Reagana w Gdańsku, bo bardzo byśmy chcieli stworzyć właśnie taką przestrzeń. Dzięki świetnej współpracy z firmą Euro Styl mamy ten początek, wykonaliśmy pierwszy krok w kierunku aktywizacji Błoni.  – podkreśla Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

– Na kolejnych etapach planujemy różne inwestycje, także inne partnerstwa z firmami, a dzięki temu będziemy o wiele szybciej ten projekt realizowali. Ten teren pozostanie bardzo przestronny, nie będzie tu wielkiego zagęszczenia, do zagospodarowania jest ponad 300 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja będzie realizowana wieloetapowo, ponieważ potrzebne są wielomilionowe nakłady finansowe, ale dzięki różnym partnerom i zdobywanym dotacjom unijnym, realizując cząstki tych projektów, to wszystko o wiele szybciej wybudujemy. Przykładem może być firma Euro Styl, która nie tylko zrealizowała tę inwestycję, ale również sponsoruje piłkarzy Orkana Rumia, rugbistów, program „Aktywny Senior”, a nawet cyklicznie współorganizuje świetny Dzień Dziecka, czyli festiwal dmuchańców – opowiadał burmistrz.

Błonia Janowskie w Rumi. Co o nich wiemy?

Co wiadomo o budowie Janowskich Błoń w Rumi? Kiedy łąki przy Pomorskiej i Dębogórskiej zostaną zabudowane? Informacje na ten temat zbieram w osobnym wpisie – kliknij, aby przejść.

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *