Andrzej Piaseczny i Letnie Granie w Rumi

Andrzej Piaseczny i Letnie Granie w Rumi
Reklama
Reklama

Przez jeden dzień kompleks boisk przy Bukowej ulicy przemienił się w serce kulturalne miasta. To właśnie tam, w sobotę 8 lipca, miało miejsce Letnie Granie w Rumi. Delektowanie się jedzeniem ulicznym i słuchanie na żywo wykonywanej muzyki przyciągnęło tłumy ludzi. Największą gwiazdą wieczoru był Andrzej Piaseczny.

Poszukiwacze kulinarnych doznań już o godzinie 14:00 mogli odwiedzić stojące przy ulicy Bukowej restauracje na kółkach. Serwowane były dania kuchni polskiej, węgierskiej, amerykańskiej oraz japońskiej.

Reklama
Reklama
Foodtrucki w Rumi, fot. UM Rumia

Osoby spragnione muzycznych wrażeń od godziny 18:00 bawiły się przy muzyce na żywo. Kulturalną część wydarzenia otworzył występ trójmiejskiego zespołu Serio!?, który w swojej twórczości wzoruje się między innymi na dorobku Johnego Mayera, Kings of Leon i Red Hot Chilli Peppers. Autorskie piosenki rockowej grupy bez wątpienia przypadły do gustu rumskiej publiczności.

Zespół Serio podczas koncertu w Rumi
Zespół Serio podczas koncertu w Rumi, fot. UM Rumia

Następnie scenę przejęła rodowita rumianka Ewelina Jurczak, która wspólnie z zespołem przez niespełna godzinę serwowała covery popularnych polskich i zagranicznych hitów, takich jak: „I wanna dance with somebody”, „Killing me softly with his song”, „Z tobą nie umiem wygrać” oraz „Cykady na cykladach”, porywając słuchaczy do tańca.

Ewelina Jurczak podczas koncertu w Rumi
Ewelina Jurczak podczas koncertu w Rumi, fot. UM Rumia

Zwieńczeniem Letniego Grania w Rumi był koncert gwiazdy polskiej estrady i osobowości telewizyjnej Andrzeja Piasecznego. Kilka tysięcy osób tańczyło i śpiewało wspólnie z wokalistą jego największe hity, niemal w całej Rumi słyszalne były między innymi: „Śniadanie do łóżka”, „Szczęście jest blisko” czy „W świetle dnia”.

Andrzej Piaseczny podczas koncertu w Rumi
Andrzej Piaseczny podczas koncertu w Rumi, fot. UM Rumia
Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi
Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi, fot. UM Rumia

Publiczność domagała się bisu, a artysta nie pozostał obojętny na tę prośbę. Jedną z ostatnich piosenek była „Miłość” – sentymentalny utwór, który Andrzej Piaseczny skomponował wspólnie z Majką Jeżowską.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Rumi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Partnerem był PUK Rumia.

Co dzieje się w Rumi latem?

(Wpis opracowałem na podstawie materiałów prasowych Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *