Koncert, letnie kino, spacer historyczny…Wybierz sam!

Koncert, letnie kino, spacer historyczny…Wybierz sam!
Reklama
Reklama

Biblioteka Rumia przygotowała letnia ofertę dla mieszkańców. Wiemy, co będzie się działo w lipcu 2023 roku – zarówno w filiach, jak i na świeżym powietrzu!

Oczywiście, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 🙂

Reklama
Reklama

Wakacyjny koncert

14 lipca o godzinie 19:00 odbędzie się wakacyjny koncert w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Górnicza 19). Wystąpi zespół, w którego skład wchodzi Agnieszka Rączkowska, bibliotekarka z Filii nr 4 oraz grono utalentowanych czytelników. Muzyczny wieczór wypełnią znane i lubiane utwory o tematyce wakacyjnej.

Kino letnie w rumskiej bibliotece

27 lipca o godzinie 18:30 Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2) zaprasza na pokaz filmu Nosferatu Symfonia Grozy – klasyka horroru, w bibliotecznych murach.

„Nosferatu Symfonia Grozy” to jeden z najważniejszych filmów niemieckiego ekspresjonizmu i jeden z pierwszych horrorów w historii kina. Za kanwę filmu posłużyła nieco zmodyfikowana, ze względu na problemy z prawami autorskimi, fabuła Draculi Brama Stokera. Rolę tytułowego Nosferatu odtwarzał Max Schreck. Jego nazwisko w niemieckim znaczy „strach”, co w połączeniu z tajemniczym charakterem aktora, było przyczyną plotek o wampiryzmie Schrecka.

Spacer historyczny po Rumi

29 lipca o godzinie 10:00 warto stawić się pod Biblioteką Janowo (ul. Pomorska 11), gdzie zacznie się spacer historyczny po Janowie. Poprowadzi go Dariusz Rybacki, dyrektor MBP i społeczny pełnomocnik burmistrza Rumi ds. historii miasta.

Plenerowe środy w parku

W każdą środę lipca i sierpnia, od godziny 10:00 do 14:00, w Parku w Janowie przy ulicy Filtrowej odbywa się plenerowa akcja pt. Lato z Biblioteką. W programie między innymi, wspólne czytanie, warsztaty dla dzieci, letnia czytelnia dla dzieci i dorosłych. 

Co dzieje się w Rumi latem?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *