Mamy mistrza! Brawo dla piłkarek z Rumi!

Piłkarki z Rumi zostały mistrzem województwa pomorskiego
Reklama
Reklama

Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi zwyciężyły w wojewódzkim finale piłkarskich rozgrywek o Puchar Tymbarku.

Mecze na szczeblu wojewódzkim zostały rozegrane 16 maja na murawie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Uczennice rywalizowały w kategorii dziewczynek urodzonych po 1 stycznia 2013 roku.

Reklama
Reklama

Początkowo celem rumskiej reprezentacji było wyjście z grupy i wzięcie udziału w ćwierćfinałowych rozgrywkach. Z każdym kolejnym wygranym meczem zawodniczki stawały się pewniejsze siebie i coraz mocniej wierzyły, że marzenia o zagraniu w stolicy są w ich zasięgu.

Dziewczynki rywalizowały ze szkołami z Gdyni, Gdańska, Nowego Stawu, Tczewa i Nowej Wsi Lęborskiej. W finale pokonały Ceramik Łubiana 2:0. Nie przegrały żadnego z siedmiu spotkań, sięgając po tytuł mistrzyń województwa pomorskiego.

Piłkarki z Rumi mistrzyniami województwa pomorskiego
Piłkarki z Rumi mistrzyniami województwa pomorskiego! (fot. PZPN)

Oto zwycięski skład:

 • Alicja Bambrowicz (najlepsza bramkarka turnieju)
 • Kaja Wasiniewska,
 • Amelia Jabłońska,
 • Nikola Nowak,
 • Antonina Kaczmarek,
 • Maja Krause-Lis,
 • Alicja Kusio,
 • Zofia Bobkowska,
 • Apolonia Oleksiak
 • oraz Zosia Wilk.
Reprezentantki Rumi podczas ceremoni wręczenia pucharu za zajęcie pierwszego miejsca.
Reprezentantki Rumi podczas ceremoni wręczenia pucharu za zajęcie pierwszego miejsca. (fot. PZPN)

Większość spośród wymienionych dziewczynek na co dzień trenuje w Rumia Ladies Academy. Drużynę do zwycięstwa poprowadzili nauczycielka Hanna Kamin oraz trener i prezes akademii dla dziewcząt Daniel Myśliński.

– To mój największy sukces trenerski z młodzieżowymi zespołami. Podczas turnieju towarzyszyło mi tyle emocji, że nie jestem w stanie określić, jak dużo i jakich myśli przechodziło mi przez głowę. Trzeba podkreślić, że dziewczyny nie osiągnęłyby tego sukcesu, gdyby nie pani Hanna Kamin, która zgłosiła najmłodsze dziewczynki do udziału w turnieju, oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi, która zgodziła się na to, by reprezentacja szkoły wzięła udział w tych prestiżowych zawodach. Pani Hani dziękuję również za zaufanie oraz możliwość poprowadzenia dziewczynek, które na co dzień trenuję. Ten sukces ma wielu ojców, są to trenerzy naszej akademii – Danusia Nowak i Artur Wasiniewski – oraz trenerzy klubowi Poli i Zosi. Są to osoby, pod okiem których dziewczynki rozwijają swoje umiejętności piłkarskie, a dzięki którym są dziś w tym miejscu. Brawa dla wszystkich. To również ogromny sukces szkoły, naszego miasta i powiatu – podkreśla trener Daniel Myśliński, prezes Rumia Ladies Academy.

Kolejny etap zmagań o Puchar Tymbarku odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Rumianki będą wówczas reprezentować nie tylko swoje miasto, ale i całe województwo.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007 roku sponsorem generalnym Turnieju jest marka Tymbark. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych do lat: 8, 10 i 12.

(we wpisie wykorzystałem materiały Urzędu Miasta Rumi oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *