Męczył się na słońcu kilka godzin. Uratowali go policjanci

Męczył się na słońcu kilka godzin. Uratowali go policjanci
Reklama
Reklama

Policjanci uratowali kota uwięzionego w jednym z samochodów stojących na parkingu w Redzie przy ul. Morskiej. Pojazd był szczelnie zamknięty, a zwierzę nie miało wody i nie reagowało na bodźce.

W poniedziałek (15 sierpnia) około godziny 14:30 dyżurny Komisariatu Policji w Redzie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś pozostawił kota w zamkniętym aucie. Sprawę policjantom zgłosił zaniepokojony mężczyzna. Z informacji wynikało, że kot nie reaguje na pukanie w szybę, a w pozostawionej misce nie ma wody. Panował upał a samochód był zaparkowany w nasłonecznionym miejscu przy ulicy Morskiej w Redzie.

Reklama
Reklama

Policjanci po przejeździe na miejsce potwierdzili zgłoszenie, w tym samym czasie w pobliskim centrum handlowo – rekreacyjnym podali komunikaty do publicznego nagłaśniania, aby właściciel samochodu natychmiast podszedł na parking do swojego samochodu. Sprawdzili lokale gastronomiczne i inne miejsca, ale właścicieli nigdzie nie zastali.

Ze względu na to oraz to, że kot nie reagował na stukanie, był przepocony, a temperatura na zewnątrz przekraczała 32 stopnie Celsjusza, podjęli decyzję o wybiciu szyby w samochodzie i uratowaniu zwierzaka. Policjant przy użyciu tonfy wybił szybę, następnie otworzył drzwi i wydostał kota, który był półprzytomny. Funkcjonariusz przeniósł go do radiowozu, w którym panowały komfortowe warunki, a następnie przewieźli go do komisariatu.

Właściciele samochodu, wrócili do auta o godzinie 17:00, czyli po prawie 2,5 godziny od momentu podjęcia interwencji. Policjanci wstępnie ustalili, że kot pozostawiony był w zamkniętym szczelnie, rozgrzanym samochodzie na słońcu od około godziny 11:30 .

Uratowane zwierzę zostało przekazane do technika weterynarii. Teraz właściciel kota niewykluczone, że odpowie za przestępstwo znęcania nad zwierzęciem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Redy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

O czym warto pamiętać?

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, aby nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci ani zwierząt. Należy pamiętać, że panujące upały dla osoby lub zwierzęcia pozostawionych w warunkach zamkniętego pojazdu, stanowią śmiertelne zagrożenie. Funkcjonariusze przypominają:

  • widząc pozostawione w pojeździe dziecko lub zwierzę – reaguj i natychmiast skontaktuj się z numerem alarmowym 112.
  • rozejrzyj się, właściciel pojazdu może być w pobliżu.
  • podczas rozmowy telefonicznej uważnie słuchaj i wykonuj polecenia dyspozytora lub policjanta. Być może usłyszysz polecenie, aby dla ratowania życia zbić szybę w samochodzie.
  • jeżeli to możliwe, zostań na miejscu do czasu przyjazdu służb.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *