Mevo coraz bliżej?

mevo, rumia, 2019, rower metropolitarny
Reklama
Reklama

Uruchomienie System Roweru Metropolitalnego „MEVO” zbliża się wielkimi krokami. Na terenie Rumi kilkanaście tygodni temu zostały zamontowane stacje rowerowe. Obecnie wykonawca dopracowuje działanie systemu.

Termin uruchomienia systemu był już kilkakrotnie przekładany. Z rowerów mieliśmy pierwotnie skorzystać…18 listopada 2018 roku. Ostatecznie jednak, ze względu na nadal trwające prace przy pojazdach i dedykowanej aplikacji, uruchomienie projektu zostało przełożone: wpierw na 9 grudnia ubiegłego roku, później na 18 stycznia obecnego, a następnie na jeszcze bliżej nieznany termin, w okresie do 1 marca 2019 r. Jak tłumaczy miasto, jest to pierwszy tak ogromny projekt w Europie, dlatego wymaga ogromnych nakładów pracy.

Reklama
Reklama
rower metropolitarny mevo, rumia, rowerzysci

Ponad 1200 jednośladów jest już w Gdańsku. Gdy wszystkie szczegóły techniczne systemu zostaną dopracowane, rowery pojawią się w 14 gminach, w tym także w Rumi.

(zdjęcie tytułowe: Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *