Rumia w alternatywnej rzeczywistości

pałac kultury w rumi
Reklama
Reklama

Czy zastanawialibyście się kiedyś, co by było, gdyby…? Na pewno! Spójrzmy zatem na nieco alternatywną, zmienioną rzeczywistość dotyczącą naszego miasta. Wszystkie zawarte poniżej informacje to oczywiście #FakeNews (fałszywe informacje).

Rewitalizacja Zagórza wg Tymczasem w Rumi

Koncepcji na zagospodarowanie Góry Markowca było sporo. A co powiecie na taką, w której w Rumi powstaje skocznia narciarska? 😉 Dopełnienie stanowi rumska wiklinowa żyrafa, jeszcze wyższa, niż poprzednio.

Rumia, jakiej nie znacie (prawdopodobnie)

„Wow! Odkąd mieszkam w Rumi mój pies sam się wyprowadza, a mikrofalówka sama robi obiad, a zaskakujące jest to, że tutaj nauczyłem się latać i konstruować wojskowe messerschmity typu 6, a jedyny minus to, że nie da się wziąć na wynos. Polecam się tu przeprowadzić.”

Czy po takiej rekomendacji, ktoś jeszcze ma wątpliwości, dlaczego warto przeprowadzić się do Rumi? Miasto 10/10. 🙂

Pałac Kultury w Rumi

pałac kultury w rumi

Nie wiem, co brzmi bardziej abstrakcyjnie i alternatywnie: Rumia z zagospodarowanym centrum, czy stojący w nim Pałac Kultury i Nauki, znany dotychczas ze stolicy. Musicie jednak przyznać – na ulicy Starowiejskiej pałac wygląda dużo lepiej. 🙂

W końcu odnaleziony!

„Wszystko wskazuje na to, że słynny peron 9 i 3/4 został przeniesiony do Rumi Janowa. 😎 Pytanie, czy nadal prowadzi w to samo miejsce? 🤔 #HarryPotter” – post o takiej treści opublikowałem w kwietniu 2018 roku, gdy jeden z czytelników przesłał mi zdjęcie młodzieży w specyficzny sposób ozdabiającej peron SKM Rumia Janowo.

Akcja szybko stała się viralem. Fotografia zdobyła ponad 1,2 tysiąca reakcji, 281 komentarzy i została udostępniona dalej 48 razy. Jak się okazało, w Szkole Podstawowej na ul. Batorego organizowano tego dnia rajd tematyczny z Harrym Poterem. Po zakończeniu zabawy, płachta została zdjęta.

#CiekawostkiFilmowe

Czy wiesz, że…? Część scen z filmu „Jumanji: Przygoda w dżungli” (2017) miała zostać nakręcona w…Rumi? Reżyser Jake Kasdan, w materiałach dodatkowych umieszczonych na DVD, jako jedną z potencjalnych lokalizacji podał ruiny kotłowni przy ul. Dąbrowskiego. Niestety, ostatecznie została ona skreślona z listy, jako że ekolodzy odkryli na jej terenie dziko rosnące kwiaty Le Clochard. 😉

Zobacz: Za czym nie tęsknią rumianie: Kotłownia przy ul. Dąbrowskiego

Historia Rumi w jednym zdaniu

Po II wojnie światowej ludzie osiedlili się na terenie obecnej Rumii, by rozprzestrzenić się po całej Polsce. Taka jest historia tej miejscowości.

Nie jestem pewny, czy tą teorię można podciągnąć pod historię alternatywną, ale….czyż nie proste i genialne? Gdyby tylko nie to podwójne „i” w nazwie. 😉

Pachołek Staś z Rumi

Dzięki niemu mieszkańcy Rumi mogli spać spokojnie. Bohater dnia codziennego, Stanisław Pachołek (dla przyjaciół “Staś”).

Pachołek Staś, smieszne, rumia, memy, rumskie memy

Port Rumia

Rumia z dostępem do morza? Własna plaża i w pełni funkcjonujący Port Rumia? A dlaczego nie? Sprawdź wpis: „Czy Rumia ma własną plażę?„. 🙂

Kategoria Rumia na wesoło

…czyli mniej poważna strona naszego miasta. Znajdziesz tu śmieszne obrazki o Rumi, rumskie memy, zabawne filmiki, anegdoty, dowcipy i inne materiały bardziej “na luzie”. 🙂 Kliknij, aby przejść.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *