Odblaskowi w mieście

Odblaskowi w mieście
Reklama
Reklama

Z okazji zbliżających się ferii zimowych, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku wraz z funkcjonariuszami Policji stawiają na zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze. W przyszłym tygodniu pracownicy ośrodka będą wyposażać przechodniów w odblaskowe kamizelki i opaski.

Reklama
Reklama

Aktualizacja (7.02): Dziś od 7:00 do 8:00 funkcjonariusze oraz pracownicy PORD będą stali z infornacjami i gadżetami przy przejściu pod Galerią Rumia.

——-

Akcja pod nazwą: „Odblaskowi w mieście” odbędzie się od 5 do 7 lutego, w sześciu miastach naszego województwa: Rumi, Redzie, Sopocie, Gdańsku, Gdyni i Kartuzach. Pracownicy PORD w Gdańsku pojawią się przy wybranych przejściach dla pieszych, w dwóch turach: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:30 do 17:30.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, osoba poruszająca się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązana używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Warto jednak nosić „odblaski”, nawet jeśli przepisy tego nie wymagają, czyli najlepiej przez całą jesień, zimę i wczesną wiosnę, zarówno w dzień jak i po zmierzchu. Nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie gdzie się poruszamy. Zwyczaj ten powinien dotyczyć wszystkich pieszych niezależnie od wieku i obowiązujących przepisów prawa.

źródło: PORD Gdańsk, Policja.pl

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *