Poważne zmiany w Budżecie Obywatelskim w Rumi

budzet obywatelski w rumi, inwestycje, zmiany, projekty
Reklama
Reklama

Przyszłoroczny Budżet Obywatelski w Rumi doczeka się kilku ważnych zmian. Organizatorzy zapowiadają wprowadzenie papierowych kart do głosowania, zwiększenie maksymalnej wartości projektów inwestycyjnych oraz ograniczenie liczby tzw. projektów szkolnych. Modyfikacje regulaminu mają spowodować m.in. wzrost zainteresowania przedsięwzięciem.

Reklama
Reklama


Czym jest Budżet Obywatelski?

Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta Rumia, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. Biorąc udział w przedsięwzięciu, rumianie mają realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek otoczenia. Projekt inwestycyjny i projekt prospołeczny w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec miasta Rumi.

Czego będą dotyczyć zmiany?

Największe modyfikacje w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego dotyczą projektów inwestycyjnych. Ze względu na wciąż rosnące ceny robót i materiałów budowlanych, organizatorzy postanowili zwiększyć maksymalna wartość tych projektów: z 250 do 300 tysięcy złotych. Jednocześnie wydłużony zostanie maksymalny czas realizacji wszystkich zadań, z 12 do 24 miesięcy.

budżet obywatelski, rumia, inwestycje,projekt inwestycyjny, projekt prospołeczny, urząd miasta rumi, mieszkańcy
Tak prezentowały się wyniki Budżetu Obywatelskiego w Rumi w 2019 roku. Ich realizację można śledzić na stronie: https://rumia.budzet-obywatelski.org/.

Ograniczona zostanie za to liczba inwestycji realizowanych na terenie placówek edukacyjnych, do jednej rocznie. Oznacza to, że podczas każdej edycji Budżetu Obywatelskiego w Rumi, do realizacji zostanie przeznaczony tylko ten projekt szkolny, który uzyska najwięcej głosów. Ponadto, placówka edukacyjna na terenie której został zrealizowany zwycięski projekt, będzie mogła zaproponować kolejną koncepcję dopiero po upływie 2 lat.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, wprowadzamy zmiany w Budżecie Obywatelskim, które mają spowodować, że jeszcze więcej osób zaangażuje się w tworzenie projektów oraz weźmie udział w głosowaniu – wyjaśnia Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej.

Ze względu na prośby mieszkańców, w tym roku zostaną wprowadzone także karty do głosu w formie papierowej. Dzięki temu osoby, którym głosowanie internetowe sprawia pewne trudności, będą mogły przyjść do miejskich jednostek i tam, w tradycyjnej już formie, wybrać odpowiadające im projekty.

Więcej informacji o tegorocznej edycji wkrótce, na stronie:
https://rumia.budzet-obywatelski.org/.

Autor: Paweł Jałoszewski

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *