Oszuści znaleźli nowy sposób. „Żerują na ludzkiej nieświadomości”

Oszuści znaleźli nowy sposób. „Żerują na ludzkiej nieświadomości”
Reklama
Reklama

Policjanci z wejherowskiej komendy opublikowali komunikat-ostrzeżenie przed nowym rodzajem oszustwa. Tym razem chodzi o nieuczciwych sprzedawców oferujących w internecie węgiel.

Nowa metoda działania oszustów: „Na węgiel”

Węgiel to ostatnio atrakcyjny, mocno pożądany towar. Fakt ten szybko wykorzystali internetowi oszuści, którzy wraz z nadejściem jesieni – żerują na ludzkiej nieświadomości. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie poinformowała o pierwszych poszkodowanych w naszym regionie. Funkcjonariusze apelują w komunikacie, aby być ostrożnym przy tego typu zamówieniach online.

– Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć – szybko urywają kontakt. Sprawdźmy nawet te oferty, które wydają się wiarygodne. Zadzwońmy do firmy. Sprawdźmy, czy prowadzi ona oficjalną stronę internetową ze sprzedażą węgla. Nawet z pozoru dobrze prezentująca się strona internetowa może być łudząco podobna do prawdziwej. Czytajmy opinie o sprzedawcach – apelują funkcjonariusze.

Warto przypomnieć, że Polska Grupa Górnicza (PGG), skupiająca kilkanaście polskich kopalń węgla, uruchomiła własną sieć dystrybucji. Więcej informacji na stronie sklep.pgg.pl.

Oszuści “na wnuczka”, “na policjanta”, „na czternastą emeryturę”…

Niestety, oszuści wciąż czychają na starsze osoby. W jednym z poprzednich wpisów opisywałem przypadek seniorki z Rumi, która padła ofiarą naciągacza i straciła ponad 60 tysięcy złotych. Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka. Sprawdź wpis „Czy to się kiedyś skończy? Kolejna seniorka z Rumi oszukana!”.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *