Rumianie lepiej poznali Zagórze i Szmeltę. Spacer historyczny.

spacer historyczny rumia historia rumi darek rybacki tymczasem w rumi
Spacer historyczny po Rumi (zdjęcie archwialne, fot. Stacja Kultura)
Reklama
Reklama

Na spacer historyczny po Rumi Zagórzu i Szmelcie nie trzeba było nikogo namawiać! Organizowane przez Stację Kulturę wydarzenie, które zapowiadałem Wam we wpisie „Czy pod górą Markowca kryją się tunele?” (kliknij), przyciągnęło kilkudziesięciu uczestników!Spacer odbył się w minioną sobotę 9 listopada, o godzinie 11:00. Jego uczestnicy zebrali się w Stacji Kultura, by pod opieką Dariusza Rybacki (możecie go znać z serialu dokumentalnego o historii miasta) wyruszyć w 4 kilometrową trasę. Spragnionym wiedzy mieszkańcom Rumi nie straszne były deszcz i błoto. Podczas spaceru mogli dowiedzieć się wielu historycznych ciekawostek na temat Góry Markowca czy Doliny Zagórskiej Strugi na przełomie XIX i XX wieku.

Reklama
Reklama
Spacer historyczny, historia rumi, ciekawostki rumia, wydarzenia, stacja kultura, za darmo, wzgorze markowca, gora, dolina zagorskiej strugi,
(fot. Aga Doborzyńska)

Jak widać po komentarzach i opiniach na Facebooku („Dziękuję bardzo za spacer i czekam na kolejne. Pan Darek to prawdziwy pasjonat, którego warto posłuchać.”, „Było super! Jestem pod wrażeniem Pana Darka, nie mogę się doczekać kolejnych spacerów.”), warto śledzić Tymczasem w Rumi i oczekiwać kolejnych projektów Darka Rybackiego i Stacji Kultura. 🙂 Postaram się Was o nich na bieżąco informować.

Pozostałe wydarzenia w Stacji Kultura w Rumi w ramach projektu „Koalicje dla Niepodległej”:

  • 12.11-16.11 “Pociąg do Niepodległości – gra terenowa z historią w tle”
  • 15.11.2019, 18:00. „Rumia Zagórze Rewitalizacja! W poszukiwaniu tożsamości miejsca”

Na wszystkie spotkania wstęp wolny!

Więcej informacji na temat przeszłości naszego miasta znajdziecie w kategorii: Historia Rumi.

Zdjęcia: Aga Doborzyńska


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *