Rumianie lepiej poznali Zagórze i Szmeltę. Spacer historyczny.

spacer historyczny rumia historia rumi darek rybacki tymczasem w rumi

Na spacer historyczny po Rumi Zagórzu i Szmelcie nie trzeba było nikogo namawiać! Organizowane przez Stację Kulturę wydarzenie, które zapowiadałem Wam we wpisie „Czy pod górą Markowca kryją się tunele?” (kliknij), przyciągnęło kilkudziesięciu uczestników!Reklama Reklama

Spacer odbył się w minioną sobotę 9 listopada, o godzinie 11:00. Jego uczestnicy zebrali się w Stacji Kultura, by pod opieką Dariusza Rybacki (możecie go znać z serialu dokumentalnego o historii miasta) wyruszyć w 4 kilometrową trasę. Spragnionym wiedzy mieszkańcom Rumi nie straszne były deszcz i błoto. Podczas spaceru mogli dowiedzieć się wielu historycznych ciekawostek na temat Góry Markowca czy Doliny Zagórskiej Strugi na przełomie XIX i XX wieku.

Spacer historyczny, historia rumi, ciekawostki rumia, wydarzenia, stacja kultura, za darmo, wzgorze markowca, gora, dolina zagorskiej strugi,
(fot. Aga Doborzyńska)

Jak widać po komentarzach i opiniach na Facebooku („Dziękuję bardzo za spacer i czekam na kolejne. Pan Darek to prawdziwy pasjonat, którego warto posłuchać.”, „Było super! Jestem pod wrażeniem Pana Darka, nie mogę się doczekać kolejnych spacerów.”), warto śledzić Tymczasem w Rumi i oczekiwać kolejnych projektów Darka Rybackiego i Stacji Kultura. 🙂 Postaram się Was o nich na bieżąco informować.

Pozostałe wydarzenia w Stacji Kultura w Rumi w ramach projektu „Koalicje dla Niepodległej”:

  • 12.11-16.11 “Pociąg do Niepodległości – gra terenowa z historią w tle”
  • 15.11.2019, 18:00. „Rumia Zagórze Rewitalizacja! W poszukiwaniu tożsamości miejsca”

Na wszystkie spotkania wstęp wolny!

Więcej informacji na temat przeszłości naszego miasta znajdziecie w kategorii: Historia Rumi.

Zdjęcia: Aga Doborzyńska


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *