Inwestycje

Parking przy ul. Górniczej – do remontu!

Parking przy ul. Górniczej – do remontu!
Reklama Reklama

Parking przy cmentarzu komunalnym na ul. Górniczej w Rumi przejdzie modernizację. Urząd podpisał w tym tygodniu umowę z wykonawcą. Remont zacznie się jeszcze we wrześniu.

Co zmieni się na parkingu przy cmentarzu komunalnym w Rumi? Zakres prac obejmuje m.in.:

  • budowę kanalizacji deszczowej,
  • wykonanie nowej nawierzchni, budowę zatoki postojowej dla autobusów oraz pętli do zawracania,
  • przebudowę istniejącego placu manewrowego,
  • budowę chodników, miejsc postojowych oraz zjazdów do posesji, a także montaż oświetlenia.

Koszt inwestycji to blisko 1,9 mln złotych (część pokryje dofinansowanie zewnętrzne).

Parking ma być gotowy w grudniu 2022 roku. Oznacza to (niestety), że na Uroczystość Wszystkich Świętych trzeba się spodziewać jeszcze większych utrudnień, niż zazwyczaj. Wybór takiego, a nie innego terminu miasto tłumaczy przyznanym dofinansowaniem na inwestycje, które musi zostać wykorzystane jeszcze w tym roku.

Co jeszcze buduje się w Rumi?

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(zdjęcie tytułowe: Urząd Miasta Rumi)

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Jeden komentarz

  1. Brawo za planowanie i świetnie dobrany termin. W prawdzie na 1 listopada i tak nie można tam wjechać samochodem, ale tam właśnie zawracają autobusy. I teraz Ci wszyscy staruszkowie będą musieli zasuwać pod górkę jeszcze dalej, tak jakby to w tej chwili nie było dla nich trudne. Kto wydaje takie decyzje, to jest żałosne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.