Parking przy ul. Górniczej – do remontu! Sprawdź zmiany w ruchu.

Reklama Reklama

Parking przy cmentarzu komunalnym na ul. Górniczej w Rumi przejdzie modernizację. Wykonawca rozpoczyna prace przy remoncie, możemy więc spodziewać się zmian w organizacji ruchu.

Wpis został pierwotnie opublikowany: 14 września 2022 roku i zaktualizowany: 27 września 2022 roku.

Utrudnienia w ruchu

Jak poinformowało miasto, we wtorek 27 września zmianie uległa lokalizacja przystanku w ciągu ul. Hutniczej, został on przyniesiony na skrzyżowanie z ulicą Górniczą.

W poniedziałek 3 października wykonawca robót zajmie lewą stronę jezdni w kierunku cmentarza na potrzeby prowadzenia prac sieciowych i drogowych. Nie będzie możliwy wjazd na parking przy budynku zarządu cmentarza. Ruch pieszych będzie się odbywał po stronie prawej w kierunku cmentarza. Wspomniane prace potrwają do końca października.

Zmiany na trasie autobusów – ZKM Gdynia

W związku z przebudową pętli Cmentarz Komunalny w Rumi i brakiem możliwości przejazdu dla autobusów, od dnia 27 września 2022 r., przez ok. 3 miesiące zmienione zostają trasy autobusów linii 86 i 288.

Autobusy linii 86 i 288 od przystanku Górnicza 02 do przystanku Górnicza 03 kursować będą objazdem ul. Górniczą, Hutniczą, Włókienniczą i Górniczą. Przystanek Cmentarz Komunalny zostaje przeniesiony z dotychczasowej pętli, do tymczasowej lokalizacji na ul. Hutniczą, za skrzyżowanie z ul. Górniczą. Poza tym przystankiem, na trasie objazdu nie obowiązują inne przystanki.

Reklama Reklama

Remont parkingu przy cmentarzu w Rumi

Co zmieni się na parkingu przy cmentarzu komunalnym w Rumi? Zakres prac obejmuje m.in.:

 • budowę kanalizacji deszczowej,
 • wykonanie nowej nawierzchni, budowę zatoki postojowej dla autobusów oraz pętli do zawracania,
 • przebudowę istniejącego placu manewrowego,
 • budowę chodników, miejsc postojowych oraz zjazdów do posesji, a także montaż oświetlenia.

Koszt inwestycji to blisko 1,9 mln złotych (część pokryje dofinansowanie zewnętrzne).

Kiedy zakończy się remont?

Parking ma być gotowy w grudniu 2022 roku. Oznacza to (niestety), że na Uroczystość Wszystkich Świętych trzeba się spodziewać jeszcze większych utrudnień, niż zazwyczaj. Wybór takiego, a nie innego terminu miasto tłumaczy przyznanym dofinansowaniem na inwestycje, które musi zostać wykorzystane jeszcze w tym roku.

Co jeszcze buduje się w Rumi?

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(zdjęcie tytułowe: Urząd Miasta Rumi)

Reklama Reklama

3 komentarze do “Parking przy ul. Górniczej – do remontu! Sprawdź zmiany w ruchu.”

 1. Brawo za planowanie i świetnie dobrany termin. W prawdzie na 1 listopada i tak nie można tam wjechać samochodem, ale tam właśnie zawracają autobusy. I teraz Ci wszyscy staruszkowie będą musieli zasuwać pod górkę jeszcze dalej, tak jakby to w tej chwili nie było dla nich trudne. Kto wydaje takie decyzje, to jest żałosne.

  Odpowiedz
  • Zniesmaczony weź czytaj ze zrozumieniem. Przystanek jest w pobliżu na ul. Hutniczej. Staruszkowie te parę metrów dadzą radę. Po cmentarzu muszą sporo więcej przebyć. Było napisane że muszą być wykorzystane w tym roku środki. Czego nie rozumiesz???

   Odpowiedz
 2. Czytam ze zrozumieniem, w przeciwieństwie do Ciebie. Remont jest parkingu przy cmentarzu, autobusy będą dojezdzć niżej. Nie mierz wszystkich swoją miarą, bo to parę metrów dla staruszka moze być dojść lub nie dojść. zapytam w Twoim stylu, Czego nie rozumiesz, Karolu?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz