Pijani, po mieście, nocą. Słono za to zapłacą 👀

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Rumi, którzy kierując hulajnogami elektrycznymi, znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami.

Hej! Wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na fanpage’u Tymczasem w Rumi! Sprawdź co słychać w Rumi.

Reklama
Reklama

O zdarzeniu poinformowała w swoim komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Do pierwszej interwencji związanej z ujawnieniem osoby pod wpływem alkoholu, która kierowała hulajnogą elektryczną, doszło 23 lipca (sobota) około godz. 3:30, na ul. Kosynierów. 45-letni mieszkaniec Rumi został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Tej samej nocy, po godzinie 4:00, funkcjonariusze skontrolowali także innego kierowcę na hulajnodze elektrycznej, na ul. Partyzantów. W tym przypadku 38-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że kierowcy nietrzeźwi czy pod wpływem narkotyków poruszający się pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, natomiast kierujący hulajnogami – tak jak i rowerzyści – z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami – apeluje policja.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *