Pijani, po mieście, nocą. Słono za to zapłacą 👀

Reklama Reklama

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Rumi, którzy kierując hulajnogami elektrycznymi, znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami.

Hej! Wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na fanpage’u Tymczasem w Rumi! Sprawdź co słychać w Rumi.

O zdarzeniu poinformowała w swoim komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Do pierwszej interwencji związanej z ujawnieniem osoby pod wpływem alkoholu, która kierowała hulajnogą elektryczną, doszło 23 lipca (sobota) około godz. 3:30, na ul. Kosynierów. 45-letni mieszkaniec Rumi został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Tej samej nocy, po godzinie 4:00, funkcjonariusze skontrolowali także innego kierowcę na hulajnodze elektrycznej, na ul. Partyzantów. W tym przypadku 38-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że kierowcy nietrzeźwi czy pod wpływem narkotyków poruszający się pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, natomiast kierujący hulajnogami – tak jak i rowerzyści – z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami – apeluje policja.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama Reklama

Dodaj komentarz