Place zabaw po remoncie

plac_zelewskiego
Reklama
Reklama

Trwa modernizacja placów zabaw przy ul. Filtrowej i na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Józefa Wybickiego. Z obu obiektów będziemy mogli skorzystać prawdopodobnie jeszcze w sierpniu.Modernizacja placu zabaw, mieszącego się w Parku Żelewskiego w Rumi Janowie, a konkretniej przy ul. Filtrowej, rozpoczęła się 28 czerwca. Park to nie tylko jedna z wizytówek miasta, ale przede wszystkim miejsce spotkań, spacerów i zabaw dzieci na świeżym powietrzu. W ostatnich latach zainwestowano tu w budowę fontanny i obsadzenie terenu dodatkową zielenią. Już teraz nie brakuje mieszkańców, którzy odwiedzają to miejsce aby spędzić swój wolny czas. Bliskość przedszkola i szkoły sprawia, że zarówno starsze jak i młodsze dzieci chętnie spacerują i bawią się w parku. W przyszłości będzie ich coraz więcej, gdyż w najbliższych latach, w niedalekiej odległości (ul. Stoczniowców oraz przy ul. Dąbrowskiego) zostaną wybudowane kolejne bloki.

Reklama
Reklama

W ramach inwestycji zamontowano m.in. zestaw z piaskownicą, huśtawki, zestaw sprawnościowy, ławki oraz kosze na śmieci.  Wymieniona została również nawierzchnia placu. Obecnie trwa porządkowanie tamtejszej zieleni. Teren wciąż pozostaje ogrodzony, ze względu na rosnącą trawę. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jej szacunkowy koszt to około 250 tysięcy złotych.

fot. Urząd Miasta Rumi

Zmieni się także sama ulica Filtrowa. Obecnie ruszyły prace związane z wykonaniem zbiorników infiltracyjnych, służących do odprowadzania wody z drogi. Całkowity zakres prac przewiduje budowę systemu odwodnienia, nawierzchni z kostki brukowej, chodników oraz kilkudziesięciu miejsc parkingowych. Poprawi się także estetyka, dzięki zagospodarowaniu okolicznej zieleni. Natomiast wyniesienie tarczy skrzyżowania oraz zastosowanie progu zwalniającego ma spowodować, że ulica będzie bezpieczniejsza. Koszt inwestycji to ponad milion złotych. Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dofinansowaniu, które udało się pozyskać miastu z kilku źródeł. Są to przede wszystkim unijne pieniądze, ale dołożyły się też firmy deweloperskie oraz mieszkańcy. Wszystkie prace powinny się zakończyć do listopada tego roku. W związku z remontem będą występować utrudnienia w ruchu drogowym.

fot. Urząd Miasta Rumi

Z kolei w pierwszej połowie sierpnia powinny się zakończyć prace związane z modernizacją placu zabaw zlokalizowanego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Józefa Wybickiego, przy ul. Kościelnej. Z obiektu będzie mogło korzystać jednocześnie 70 dzieci w wieku od 3 do 14 lat. Zamontowane zostaną tam między innymi 3 zjeżdżalnie, trap i ścianka wspinaczkowa. Wymieniona zostanie również nawierzchnia. Inwestycja, podobnie jak plac przy ul. Filtrowej, również jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi / opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *