Arena Rumia. Nowa hala sportowa przy ul. Batorego! Znamy szczegóły.

rumia arena hala pilkarska rumia informacje wiadomosci gdzie jest 5
Reklama
Reklama

W Rumi zakończyła się budowa hali łukowo-namiotowej przy Szkole Podstawowej numer 7 (ul. Stefana Batorego 29). Kto może korzystać z Arena Rumi? Czy można ją wynająć?Budowa hali sportowej przy SP nr 7 w Rumi

Decyzja o udostępnieniu na 20 lat terenu należącego do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły w Rumi pod budowę nowoczesnej hali sportowej zapadła na początku 2019 roku. (zobacz wpis) Do tej pory placówka dysponowała jedynie niewielką salą gimnastyczną, dlatego nowy obiekt ma znacząco podnieść komfort i bezpieczeństwo uczniów.

Reklama
Reklama
[ngg src=”galleries” ids=”20″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Rumia Arena oficjalnie otwarta!

(fot. Urząd Miasta Rumi)

Uroczyste otwarcie hali odbyło się 7 marca, w sobotę. Po oficjalnym przecięciu wstęgi przez dyrekcję szkoły, inwestorów, zaproszonych gości oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu, odbył się pokazowy trening oraz mecz piłkarski „Samorządowcy Rumi kontra reszta świata”.

Hala sportowa przy ul. Stefana Batorego. Kto może z niej skorzystać?

To pierwsza hala w mieście wybudowana w takim modelu, czyli szkoła udostępniła teren, na którym zwycięzca przetargu postawił halę. Dzięki takiemu rozwiązaniu w godzinach funkcjonowania szkoły z hali korzystają uczniowie, a w pozostałym czasie inwestor wykorzystuje obiekt w celach komercyjnych – wyjaśnia Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.  

(fot. Urząd Miasta Rumia)

Jak przekonują urzędnicy, budowa hali przy Szkole Podstawowej numer 7 w Rumi odbywa się bezkosztowo dla gminy. Zgodnie z założeniami przedsięwzięcia, prywatny inwestor, po wybudowaniu obiektu za własne pieniądze, nieodpłatnie udostępnia go szkole na potrzeby zajęć wychowania fizycznego. Miasto będzie ponosić jedynie koszty eksploatacji hali. Po szkolnych zajęciach, hala będzie przeznaczona na wynajem. Potencjalnymi klientami mogą być mieszkańcy Rumi i okolic, którzy rekreacyjnie trenują na przykład piłkę nożną. Istnieje również możliwość wykorzystania hali przez szkółki piłkarskie. Z obiektu będzie można korzystać w każdych warunkach pogodowych, a jego dodatkowym atutem jest przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Można tu grać cały rok w każdych warunkach pogodowych. Przy niskich temperaturach wnętrze jest dogrzewane, a latem dzięki temu że ściany boczne posiadają odsuwane kurtyny jest dostęp świeżego powietrza z zewnątrz – zapewniają właściciele obiektu.

Hala piłkarska w Rumi. Jaka murawa? Jakie wymiary boiska?

(fot. Urząd Miasta Rumia)

W Arenie Rumia została położona specjalnie przygotowana murawa z fibrowaną trawą, specjalnym podkładem pochłaniającym wstrząsy -shock pad oraz naturalnym zasypem korkowym. W poszyciu hali znajdują się świetliki dające naturalne światło, a oprócz tego na wyposażeniu jest oświetlenie LED – wszystko to daje komfortowe warunki gry i zabawy na boisku piłkarskim o wymiarach 20 m x 40m.

źródło: Urząd Miasta Rumi, opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *