Rodzice z „ósemki” wzięli sprawy w swoje ręce!

Reklama
Reklama

Rodzice oraz opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi nie chcieli czekać, więc sami zaczęli zmieniać rzeczywistość swoich dzieci! Z własnej inicjatywy remontują dziedziniec oraz jedną z sal w placówce, a aby spełnić swój cel sprzedają makulaturę, złom, stary sprzęt komputerowy i elektrośmieci.Rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi postanowili zakasać rękawy! Najnowszą inicjatywą opiekunów jest przerobienie jednej ze zwykłych sali lekcyjnych w piękne pomieszczenie do gimnastyki korekcyjnej i lekcji WF.

Reklama
Reklama

Z pomocą mediów społecznościowych licytujemy praktycznie to, co się da. Zbieramy i sprzedajemy makulaturę i złom oraz inne surowce wtórne. Dodatkowo, studio Pole Dance Rumia zrobiło specjalną akcję, podczas której trenuje dla SP8 i cały dochód ze sprzedanych wejściówek przeznaczają na przygotowanie salki. To inicjatywa godna pochwały i promocji, bo tylko tak możemy liczyć na więcej pomocników a może nawet sponsora – opowiada Aneta Kazanecka, Przewodnicząca Rady Rodziców.

Oprócz sali, rodzice własnymi rękoma rewitalizują także dziedziniec szkolny. Mają się na nim pojawić się kolorowe rabaty, bardzo miododajne drzewo i piękny trawnik. W gotowości czekają także stojaki na hulajnogi. Teren ma być zielony i przeznaczony do odpoczynku najmłodszych podczas przerw. Będzie on także wykorzystywany jako teren rekreacyjny podczas upałów, gdy klasom ciężko przebywać na placu zabaw, w pełnym słońcu. Pierwsze prace nad odmianą dziedzińca rozpoczęły się jeszcze w wakacje.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi zapewniło nam koparkę z operatorem. Następnie musieliśmy plac kilkakrotnie wygrabić i pozbierać śmieci oraz kamienie. Przywieźliśmy cztery wywrotki czarnoziemu, sami łopatami i graniami go rozłożyliśmy, wymurowaliśmy krawężnik, a teraz… czekamy na trawę! – opowiada Aneta Kazanecka.

Choć mieszkańcom nie brakuje zapału, nie wykluczają zorganizowania internetowej zbiórki funduszy na dokończenie remontów. W razie, gdyby do takiej doszło – zaktualizuję wpis. 🙂

Tu nie chodzi o to, byśmy wszyscy „sypnęli kasą”. Chodzi o to, byśmy wspólnymi siłami trochę podziałali i spróbowali zmienić szkołę naszych dzieci na jeszcze lepszą. Bo czasem nie potrzeba wcale dużo – trochę czasu, kilka pomysłów, parę osób… – tłumaczy przewodnicząca.

Monitory interaktywne z systemem edukacyjnym SMART

Na początku roku szkolnego, w Szkole Podstawowej nr 8 pojawiły się już m.in. 3 nowe monitory 65-calowe do interaktywnej edukacji, z zainstalowanymi setkami gotowych lekcji i zadań. Pozwalają one nauczycielom prowadzić innowacyjne i dynamiczne zajęcia, z wykorzystaniem najbardziej przyjaznych dla uczniów programów interaktywnych, gier i materiałów multimedialnych. Nauczyciel może nie tylko zapisać niezbędne informacje, ale i w szybki sposób włączyć odpowiedni film lub zdjęcie. Na zakup ekranów szkoła pozyskała dofinansowanie z MEN w wysokości 14 tys. zł. O sprawie pisałem we wpisie: Interaktywne tablice w SP nr 8 w Rumi.

źródło: materiały od czytelnika / opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *