Rumianin najlepszy w siłowaniu na rękę!

Rumianin najlepszy w siłowaniu na rękę!
Reklama
Reklama

Konrad Krawczuk, mieszkaniec Rumi, zdobył 1. miejsce w siłowaniu na rękę podczas XII Międzynarodowych Mistrzostw Helu w Armwrestlingu.

To kolejny sukces w sportowej karierze tego niepełnosprawnego rumianina, który na co dzień prowadzi własną firmę i zacieśnia społeczne więzi poprzez grupę „Tata w mieście Rumia”.

Reklama
Reklama

Konrad podbija Hel. „Dobra organizacja, świetna zabawa oraz rywalizacja z zawodnikami z całego kraju”

XII Międzynarodowe Mistrzostwa Helu w Armwrestlingu odbyły się 15 lipca 2023 roku na bulwarze Nadmorskim. Organizacją zawodów zajęli się Urząd Miasta Helu, Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel oraz UKS Złoty Tur Gdynia. Patronat nad wydarzeniem objęła Federacja Armwrestling Polska.

Tego dnia do Helu przybyli zawodnicy z całego kraju, w stawce nie zabrakło utytułowanych nazwisk. Mimo to Konrad nie tylko zdobył 1. miejsce w kategorii niepełnosprawnych zawodowców open na prawą rękę, ale i miejsce 4. na lewą rękę w kategorii wagowej powyżej 90 kilogramów oraz 11. miejsce w tej samej kategorii na prawą rękę. Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie pl.amrpower.net.

Nagrody dla Konrada Krawczuka.

– Turnieje organizowane przez sędziego, trenera i fantastycznego pedagoga Macieja Sośnickiego to zawsze dobra organizacja, świetna zabawa oraz rywalizacja z zawodnikami z całego kraju.

W kontekście niepełnosprawności i sportu zawsze powtarzam, że niepełnosprawności nie można dać się zdefiniować i trzeba się starać ją ujarzmić, dlatego regularne zajęcia sportowe, niekoniecznie bardzo ekstremalne, jak te uprawiane przeze mnie zawodowo, są niezwykle pożyteczne i potrzebne na drodze do zaakceptowania wyzwań stojących przed osobami z niepełnosprawnością – podkreśla rumianin.

Rumianin urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Ze swoją niepełnosprawnością walczy poprzez rehabilitację i regularne ćwiczenia na siłowni. Armwrestling trenuje z przerwami od ponad 20 lat – najpierw robił to pod okiem kulturysty i mistrza świata w tej dyscyplinie Igora Mazurenko, a później samodzielnie.

– Moje przygotowania do tych zawodów były dość delikatne, ponieważ wiedziałem, że będę w najwyższej możliwej kategorii wagowej. Nie spodziewałem się podbijać świata, do zawodowych startów wracam powoli po latach przerwy – mówi Konrad Krawczuk. – W szczycie formy startowałem i wygrywałem w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, stawałem na różnych stopniach podium mistrzostw Polski, pucharu Polski, mistrzostw Europy i mistrzostw świata, włącznie z osiągnięciem tytułu mistrza świata juniorów. Na niedawnych mistrzostwach Europy w Rumi zająłem drugie miejsce na rękę lewą i pierwsze na prawą – wymienia.

Na co dzień Konrad Krawczuk prowadzi własną firmę chcedointernetu.pl zajmującą się kompleksowym wprowadzeniem firm do internetu.

– Staram się pokazywać przedsiębiorcom, także tym lokalnym, że kontakt z osobą odpowiedzialną za wizerunek firmy w internecie może być przyjemny, a działania skuteczne. Obalam mit stereotypowego „informatyka z piwnicy”. Poza tym rozwijam facebookową grupę „Tata w mieście Rumia”, która pozwala nam, w stosunkowo małym gronie, komunikować się i wspierać – podsumowuje.

Rumska Aleja Gwiazd. Historie i sukcesy mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”. Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *