Rumscy harcerze służyli w Panamie

Rumscy harcerze służyli w Panamie
Reklama
Reklama

Pięcioro rumskich harcerzy z ZHR pełniło służbę medyczną w ramach Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie (22-27 stycznia).

źródło: Rumia.eu / Urząd Miasta Rumi

Reklama
Reklama

Do Panamy pojechały osoby działające nie tylko w swoich drużynach harcerskich czy kręgu harcerstwa starszego, ale i w Harcerskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym: Marta Iwańska, Karolina Potrzebska, Aleksander Goll, Piotr Łukowicz oraz Daniel Całka. Służba podczas ŚDM to dla rumskich harcerzy zwieńczenie ponad 2-letnich przygotowań związanych z podnoszeniem kwalifikacji.

Przygotowując się do służby w Panamie mieliśmy wspólne zajęcia z policjantami i strażakami, z którymi współpracujemy podczas Światowych Dni Młodzieży. Cieszymy, że służby darzą nas tak wielkim zaufaniem, a nawet są pod wrażeniem profesjonalnej służbymówi Marta Iwańska.Panama przywitała nas bardzo gorąco, temperaturą 30 stopni na plusie, a na samym lotnisku przejął nas przedstawiciel policji major Gonzales, który się o nas zatroszczył – dodaje.

Jak podkreślają rumscy harcerze, ten niesamowity kraj nie przestawał ich zaskakiwać. Na każdym kroku spotykała ich życzliwość i wdzięczność za to, że przybyli z tak daleka, by wesprzeć Panamczyków w zabezpieczaniu medycznym wydarzenia.

fot. Rumia.eu / Urząd Miasta Rumi

– Mieszkańcy bardzo się  cieszyli na nasz widok. Gdy z daleka widzieli już nasze stroje, krzyczeli: Polonia! Najczęściej mogliśmy usłyszeć jedno zdanie, którego się nauczyli w języku angielskim, czyli „Welcome to Panama” – podkreśla Marta Iwańska. – Służba w Panamie była dla nas kwintesencją służby Bogu, Polsce i bliźnim. Cieszymy się, że mogliśmy reprezentować nasze miasto i kraj na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Tym bardziej, że jednym z patronów światowych dni młodzieży jest święty Jan Bosko – podsumowuje.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *