Siła, charakter, pasja. Mieszkaniec Rumi kulturystą PRO Classic Phsyqiue!

Siła, charakter, pasja. Mieszkaniec Rumi kulturystą PRO Classic Phsyqiue!
Reklama
Reklama

Rumianin Tomek Szafranko dołączył do grona siedmiu Polaków posiadających tytuł zawodowego kulturysty w kategorii Classic Physique. Wielkie gratulacje! 🙂

Tomek Szafranko określa siebie jako „rumianin z krwi i kości”. Kulturystykę trenuje od 17 roku życia. Od kilku lat startuje w międzynarodowych zawodach – w ostatni czasie występował między innymi w Alicante, Rzymie czy Lizbonie. Podczas zawodów w Portugalii zdobył kartę PRO, czyli został zawodowym kulturystą Classic Physique (sylwetka klasyczna).

Wydarzenie według niektórych z branży określane jest jako unikalne na skalę Polski. To istotny krok w drodze do światowej kariery.

– Dołączyłem do grona 7 Polaków, którzy mogą się poszczycić takim osiągnięciem – opowiada Tomek.

Kategoria kulturystyczna Classic Physique kładzie nacisk na promocję takich atrybutów jak proporcje, symetria, odpowiednie ukształtowanie i wąska talia. Przede wszystkim chodzi o estetykę i odpowiednią kondycję fizyczną. Czy rumianin spełnia te wymogi? Oceńcie na zdjęciach poniżej!

O swojej przygodzie w zawodach kulturystycznych Tomek opowiedział niedawno na łamach podcastu „Dave Podcast”. Polecam przesłuchać. 🙂

Jeśli prześledzić moje poprzednie wpisy na blogu, wychodzi na to, że w Rumi możemy złożyć całkiem SILNĄ ekipę! Sprawdźcie sami:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *