Historie i sukcesy mieszkańców RumiSport i zdrowieWiadomości

Siła, charakter, pasja. Mieszkaniec Rumi kulturystą PRO Classic Phsyqiue!

Siła, charakter, pasja. Mieszkaniec Rumi kulturystą PRO Classic Phsyqiue!
Reklama Reklama

Rumianin Tomek Szafranko dołączył do grona siedmiu Polaków posiadających tytuł zawodowego kulturysty w kategorii Classic Physique. Wielkie gratulacje! 🙂

Tomek Szafranko określa siebie jako “rumianin z krwi i kości”. Kulturystykę trenuje od 17 roku życia. Od kilku lat startuje w międzynarodowych zawodach – w ostatni czasie występował między innymi w Alicante, Rzymie czy Lizbonie. Podczas zawodów w Portugalii zdobył kartę PRO, czyli został zawodowym kulturystą Classic Physique (sylwetka klasyczna).

Wydarzenie według niektórych z branży określane jest jako unikalne na skalę Polski. To istotny krok w drodze do światowej kariery.

– Dołączyłem do grona 7 Polaków, którzy mogą się poszczycić takim osiągnięciem – opowiada Tomek.

Kategoria kulturystyczna Classic Physique kładzie nacisk na promocję takich atrybutów jak proporcje, symetria, odpowiednie ukształtowanie i wąska talia. Przede wszystkim chodzi o estetykę i odpowiednią kondycję fizyczną. Czy rumianin spełnia te wymogi? Oceńcie na zdjęciach poniżej!

O swojej przygodzie w zawodach kulturystycznych Tomek opowiedział niedawno na łamach podcastu “Dave Podcast”. Polecam przesłuchać. 🙂

Jeśli prześledzić moje poprzednie wpisy na blogu, wychodzi na to, że w Rumi możemy złożyć całkiem SILNĄ ekipę! Sprawdźcie sami:

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.