Spłonęła kolejna wiata śmietnikowa w Rumi

Spłonęła kolejna wiata śmietnikowa w Rumi
Reklama
Reklama

W niedzielę (31 stycznia) spłonęła pergola śmietnikowa przy ul. Wrocławskiej w Rumi. Wymagany będzie jej całkowity, kosztowny remont.

W niedzielę (31 stycznia) spłonęła kolejna pergola śmietnikowa w Rumi. Nieznany sprawca podpalił wiatę przy ul. Wrocławskiej. Jak poinformowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Janowo, nadaje się ona do całkowitego remontu.

Reklama
Reklama

Spaliła się nie tylko pergola, ale też pojemniki na odpady wraz z zawartością. Ponadto uszkodzone zostały stojące tuż przy pergoli pojemniki m. in. na odzież, bio-odpady i zielone – poinformowała spółdzielnia w swoim poście na Facebooku.

Sprawa została zgłoszona na policję. Z uwagi na stan techniczny, pergola została ona zamknięta i zabezpieczona- nie należy z niej korzystać. Obok zostały ustawione tymczasowe pojemniki na odpady.

Jeśli posiadasz informacje – przekaż je do spółdzielni

Spółdzielnia zaapelowała do mieszkańców o kontakt i przekazanie informacji, które pomogłyby w ustaleniu sprawcy i okoliczności zdarzenia.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które mogły coś widzieć, a przede wszystkim mogą być w posiadaniu nagrań z kamerek zamontowanych w okolicznych samochodach. Może dzięki nim uda się ustalić tożsamość sprawcy. – apeluje SM „Janowo”.

  • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Janowo”, Sekretariat: 58 679-57-00 / ds@smj-rumia.pl.

Pożary wiat śmietnikowych w Rumi (maj 2020 r.)

Jak możecie pamiętać, w maju 2020 roku na terenie Rumi działał podpalacz. Spłonęło wtedy kilka pergoli, a zniszczenia oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci kryminalni zatrzymali wówczas 49-latka z Gdyni. Mężczyzna był już wcześniej notowany za niszczenie mienia.

O zdarzeniach pisałem w całej serii wpisów na blogu:

  • Podpalenie pergoli śmietnikowych w Rumi Janowie (AKTUALIZACJA) [WIDEO] [ZDJĘCIA]
  • Kolejny pożar w Rumi. Czyżby znowu dzieło podpalacza?
  • Paliły się kolejne śmietniki w Rumi
  • AKTUALIZACJA! Sprawca podpaleń w Rumi zatrzymany?! [WIDEO]

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *