Home / Wiadomości / Spłonęła kolejna wiata śmietnikowa w Rumi

Spłonęła kolejna wiata śmietnikowa w Rumi

W niedzielę (31 stycznia) spłonęła pergola śmietnikowa przy ul. Wrocławskiej w Rumi. Wymagany będzie jej całkowity, kosztowny remont.

W niedzielę (31 stycznia) spłonęła kolejna pergola śmietnikowa w Rumi. Nieznany sprawca podpalił wiatę przy ul. Wrocławskiej. Jak poinformowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Janowo, nadaje się ona do całkowitego remontu.

Spaliła się nie tylko pergola, ale też pojemniki na odpady wraz z zawartością. Ponadto uszkodzone zostały stojące tuż przy pergoli pojemniki m. in. na odzież, bio-odpady i zielone – poinformowała spółdzielnia w swoim poście na Facebooku.

Sprawa została zgłoszona na policję. Z uwagi na stan techniczny, pergola została ona zamknięta i zabezpieczona- nie należy z niej korzystać. Obok zostały ustawione tymczasowe pojemniki na odpady.

Jeśli posiadasz informacje – przekaż je do spółdzielni

Spółdzielnia zaapelowała do mieszkańców o kontakt i przekazanie informacji, które pomogłyby w ustaleniu sprawcy i okoliczności zdarzenia.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które mogły coś widzieć, a przede wszystkim mogą być w posiadaniu nagrań z kamerek zamontowanych w okolicznych samochodach. Może dzięki nim uda się ustalić tożsamość sprawcy. – apeluje SM „Janowo”.

  • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Janowo”, Sekretariat: 58 679-57-00 / ds@smj-rumia.pl.

Pożary wiat śmietnikowych w Rumi (maj 2020 r.)

Jak możecie pamiętać, w maju 2020 roku na terenie Rumi działał podpalacz. Spłonęło wtedy kilka pergoli, a zniszczenia oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci kryminalni zatrzymali wówczas 49-latka z Gdyni. Mężczyzna był już wcześniej notowany za niszczenie mienia.

O zdarzeniach pisałem w całej serii wpisów na blogu:

  • Podpalenie pergoli śmietnikowych w Rumi Janowie (AKTUALIZACJA) [WIDEO] [ZDJĘCIA]
  • Kolejny pożar w Rumi. Czyżby znowu dzieło podpalacza?
  • Paliły się kolejne śmietniki w Rumi
  • AKTUALIZACJA! Sprawca podpaleń w Rumi zatrzymany?! [WIDEO]
Tagi:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt:

Paweł Jałoszewski
kontakt@tymczasemwrumi.pl

Jeśli organizujesz wydarzenie, prowadzisz ciekawy projekt lub planujesz akcję społeczną – napisz do mnie.
Pomogę Ci dotrzeć do mieszkańców Rumi i pokazać to, co robisz, w ciekawy i autentyczny sposób.

Wydarzenia w Rumi:

Opinie mieszkańców Rumi:

Co dzieje się w Rumi?

2019 2020 2021 2022 2023 2024 biblioteka rumia budowa dla dzieci dla mieszkanca dla mieszkańca dom kultury sm janowo historia rumi imprezy inwestycje komenda powiatowa policji w wejherowie komunikaty koncert koronawirus kpp wejherowo kultura mdk rumia mieszkancy MKS Orkan Rumia mosir rumia pilka nozna policja problemy mieszkancow remont rower rozrywka ruch drogowy sport stacja kultura straz pozarna sukcesy szkola uczniowie wiadomosci wydarzenia charytatywne Wydarzenia w Rumi wydarzenie wypadek za darmo zkm gdynia