Spłonęła kolejna wiata śmietnikowa w Rumi

W niedzielę (31 stycznia) spłonęła pergola śmietnikowa przy ul. Wrocławskiej w Rumi. Wymagany będzie jej całkowity, kosztowny remont.

Reklama Reklama

W niedzielę (31 stycznia) spłonęła kolejna pergola śmietnikowa w Rumi. Nieznany sprawca podpalił wiatę przy ul. Wrocławskiej. Jak poinformowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Janowo, nadaje się ona do całkowitego remontu.

Spaliła się nie tylko pergola, ale też pojemniki na odpady wraz z zawartością. Ponadto uszkodzone zostały stojące tuż przy pergoli pojemniki m. in. na odzież, bio-odpady i zielone – poinformowała spółdzielnia w swoim poście na Facebooku.

Sprawa została zgłoszona na policję. Z uwagi na stan techniczny, pergola została ona zamknięta i zabezpieczona- nie należy z niej korzystać. Obok zostały ustawione tymczasowe pojemniki na odpady.

Jeśli posiadasz informacje – przekaż je do spółdzielni

Spółdzielnia zaapelowała do mieszkańców o kontakt i przekazanie informacji, które pomogłyby w ustaleniu sprawcy i okoliczności zdarzenia.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które mogły coś widzieć, a przede wszystkim mogą być w posiadaniu nagrań z kamerek zamontowanych w okolicznych samochodach. Może dzięki nim uda się ustalić tożsamość sprawcy. – apeluje SM „Janowo”.

  • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Janowo”, Sekretariat: 58 679-57-00 / ds@smj-rumia.pl.

Pożary wiat śmietnikowych w Rumi (maj 2020 r.)

Reklama Reklama

Jak możecie pamiętać, w maju 2020 roku na terenie Rumi działał podpalacz. Spłonęło wtedy kilka pergoli, a zniszczenia oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci kryminalni zatrzymali wówczas 49-latka z Gdyni. Mężczyzna był już wcześniej notowany za niszczenie mienia.

O zdarzeniach pisałem w całej serii wpisów na blogu:

  • Podpalenie pergoli śmietnikowych w Rumi Janowie (AKTUALIZACJA) [WIDEO] [ZDJĘCIA]
  • Kolejny pożar w Rumi. Czyżby znowu dzieło podpalacza?
  • Paliły się kolejne śmietniki w Rumi
  • AKTUALIZACJA! Sprawca podpaleń w Rumi zatrzymany?! [WIDEO]
Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *