Sport w Rumi. Gdzie w Rumi obejrzeć mecze i wydarzenia sportowe?

Sport w Rumi. Gdzie w Rumi obejrzeć mecze i wydarzenia sportowe?
Reklama
Reklama

Jeśli ktoś z Was dopiero wprowadził się do naszego miasta, albo po prostu nie bywał wcześniej w takich miejscach, a chciałby wspólnie pokibicować „naszym” – świetnie się składa. 🙂Rumia. Sport na żywo. Rumskie kluby sportowe.

Zdecydowana większość lokalnych wydarzeń sportowych odbywa się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, mieszczącego się przy ulicy ul. Mickiewicza 49. To właśnie tam swoje mecze rozgrywają:

Reklama
Reklama

W dzielnicy Janowo, na boisku przy ul. Wrocławskiej, swoje mecze rozgrywa B-Klasowy Osiedlowy Klub Sportowy Janowo (piłka nożna).

Kto, gdzie, kiedy? Kalendarz wydarzeń sportowych w Rumi.

Harmonogram meczów rumskich klubów znajdziecie w kalendarzu imprez MOSiR. W momencie, kiedy piszę te słowa (październik 2018 r.), wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Może nie jest to „złoty okres” rumskich sportów drużynowych, bo taki przypadł na okolice 2010 roku, ale wciąż nie jest tak źle. 🙂 Wiele klubów, oprócz reprezentacji seniorskich, posiada także sekcje młodzieżowe, do których stale prowadzone są zapisy. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo – nie ma czego się obawiać. Zorganizowane grupy kibiców (od czasu do czasu) pokazują się jedynie na meczach MKS Orkan Rumia. Na pozostałych arenach panuje „piknikowa”, przyjazna atmosfera.

Transmisje telewizyjne meczów. Gdzie obejrzeć?

Jeśli chodzi o wydarzenia sportowe, z których są prowadzone transmisje w ogólnodostępnych kanałach, relację możecie obejrzeć w kilku miejscach w Rumi. Swój wybór opisałem w artykule: Gdzie w Rumi wyjść na piwo czy drinka ze znajomymi? (kliknij).

(źródła: w artykule wykorzystano fotografię ze strony www.mosir.rumia.pl)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *