Strongman Cup Rumia 2022. Siłacze pomagali chorej rumiance

Strongman Cup Rumia 2022. Siłacze pomagali chorej rumiance
Reklama
Reklama

Zmagania najtęższych siłaczy w Polsce, czyli Strongman Cup Rumia 2022, za nami! Wydarzenie było okazją nie tylko do podziwiania popisów nadludzkiej siły, ale także do wsparcia ciężko chorej rumianki Zosi Hinz.

Zazwyczaj tego rodzaju zawody odbywały się w plenerze. Jednak z uwagi na porę roku i kapryśną aurę, tym razem strongmanów można było podziwiać pod dachem hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Środka Sportu i Rekreacji w Rumi. Tego rodzaju zmagania to już tradycja w naszym mieście. 

Reklama
Reklama
Zawody Strongman Cup Rumia 2022 fot. MOSiR Rumia

– Przed pandemią zawody Strongman odbywały się u nas co roku – mówi Jolanta Król, dyrektor MOSiR Rumia. – W naszych progach gościliśmy elitę najlepszych zawodników z całej Polski, wśród których był także Mariusz Pudzianowski. 

Podczas zawodów Strongman Cup Rumia 2022 zaprezentowali się: Oskar Ziółkowski, Maciej Hirsz, Robert Cyrwus, Paweł Piskorz, Dariusz Wejer i Rafał Kobylarz. W programie zawodów przewidziano kilka niezwykle wymagających konkurencji: YOK 380kg 2x15m, Wyciskanie Axla na ilość 140kg, Martwy ciąg na axlu na ilość 300kg, Uchwyt Herkulesa oraz klasyczny już Zegar.

Zawody Strongman Cup Rumia 2022 fot. MOSiR Rumia

Wyniki Strongman Cup Rumia 2022

Zawody wygrał Robert Cyrwus, zwany Kropkiem. Zdobył 29 na 30 możliwych punktów.

 1. Robert „Kropek” Cyrwus – 29 pkt
 2. Oskar Ziółkowski – 22 pkt
 3. Dariusz Wejer – 16,5 pkt
 4. Rafał Kobylarz – 16 pkt
 5. Jakub Szczechowski – 11 pkt
 6. Paweł Piskorz – 10,5 pkt

Goście specjalni

Zmagania zawodników sędziowali Krzysztof Radzikowski (jeden z najlepszych polskich i światowych siłaczy) oraz Dominik Abus. Duet ten może być niektórym z Was znany z programu telewizyjnego „Gogglebox – przed telewizorem”. 🙂 Gościem specjalnym imprezy został ogłoszony Arkadiusz Tańcula (Fame MMA).

Zawody Strongman Cup Rumia 2022 fot. MOSiR Rumia

Pomoc i zbiórka środków na leczenie Zosi Hinz z Rumi

Siłacze to nie tylko sportowcy, ale także ludzie obdarzeni wielkim sercem. Są wrażliwi na los osób potrzebujących. Podczas wydarzenia zaplanowano licytacje charytatywne, a wstęp na Strongman Cup Rumia 2022 kosztował 10 zł. Całość przeznaczona zostanie na leczenie Zosi.

Zawody Strongman Cup Rumia 2022 fot. MOSiR Rumia

– Nasi strongmani od lat pomagają rumiance Zosi Hinz – tłumaczy Jolanta Król. – Dziewczynka boryka się z ciężką, nieuleczalną chorobą. Cały dochód z biletów wstępu i aukcji zostanie przeznaczony na jej leczenie.

Aktualizacja (21.02.2022 r.): Jak podali organizatorzy, na specjalistyczny wózek inwalidzki dla 14-letniej rumianki Zosi Hinz udało się zebrać 21 tysięcy złotych!

Zosia ma już 14 lat, ale wciąż jest nazywana Dzieckiem-Motylkiem. Urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną Epidermolysis Bullosa (EB), czyli pęcherzowym rozwarstwianiem naskórka. Jej ciało pokrywają niegojące się rany i blizny. Każde otarcie, silniejszy dotyk, a nawet zwykłe jedzenie narusza skórę dziewczynki. W klinice w Austrii Zosia przeszła rekonstrukcję jamy ustno–szczękowej. W niedalekiej przyszłości czekają ją jeszcze operacje poszerzenia przełyku i rekonstrukcji dłoni. Rodzice nastolatki zbierają fundusze na pokrycie wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją oraz kosztów wyjazdów do klinik w Polsce i za granicą, gdzie Zosia może liczyć na opiekę wielu specjalistów.

Zawody Strongman Cup Rumia 2022 fot. MOSiR Rumia
Zawody Strongman Cup Rumia 2022 fot. MOSiR Rumia

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rumi Michała Pasiecznego.

 • Sprawdź, co dzieje się w Rumi podczas ferii zimowych 2022.

W kategorii “Imprezy, kultura i rozrywka” dowiecie się na temat tego, gdzie w Rumi warto spędzać wolny czas (przez cały rok :)). Jeśli chcesz zareklamować swoje wydarzenie, zapraszam do działu: KONTAKT.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *