Trójmiejski Park Krajobrazowy i zalegające śmieci

Trójmiejski Park Krajobrazowy i zalegające śmieci
Reklama
Reklama

Na fanpage’u Tymczasem w Rumi (polecam śledzić) napisał do mnie jeden z mieszkańców, Pan Bogumił. Spostrzegł zalegające od dłuższego czasu śmieci przy pętli autobusowej w Rumi Szmelcie. Zapytałem o nie lokalną Straż Miejską. Zgodnie z otrzymaną odpowiedzią, sprawa nielegalnego wysypiska została przekazana do Urzędu Miasta 6 kwietnia. Dziś (10 kwietnia) śmieci mają zostać uporządkowane, zgodnie z harmonogramem wywozu gabarytów.

Reklama
Reklama

Przy okazji, jestem Wam bardzo wdzięczny za zaangażowanie – razem tworzymy tą stronę i gdyby nie Wy, wyglądałaby zupełnie inaczej. Chciałbym jednak przy okazji przypomnieć, że żaden fanpage i żadna strona nie powinien zastępować podmiotów, które mają odpowiednie środki i dużo większe uprawnienia. To właśnie z tego powodu bardzo często w odpowiedzi na prywatne wiadomości pytam Was o to, czy problem/kwestia, z którą się zwracacie, została wpierw zgłoszona w odpowiednie miejsce. Chciałbym, żeby to był nasz wspólny priorytet. Jest to o tyle ważne, że (z reguły) im szybciej odpowiednie jednostki czy służby zostaną poinformowane o problemie (telefonicznie/osobiście), tym szybciej są w stanie podjąć próbę go rozwiązać. A przecież wszystkim nam na tym zależy, prawda?

Zobacz: Mam problem w mieście – co dalej?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. info

    W tych dniach sterta śmieci z oponą od traktora leżała przy posesji na Gdańskiej 5. Mieszkał tam znany w okolicy zbieracz. Nie pierwszy raz ktoś wydobywał z tej działki całe metry sześcienne jego zbiorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *