Więcej światła na ulicy Dębogórskiej w Rumi

miasto rumia oswietlenie debogorska tymczasem w rumi blog
Reklama
Reklama


W środę (27 listopada) miasto Rumia rozstrzygnęło przetarg na budowę oświetlenia ulicznego ulicy Debogorskiej, na odcinku od ronda Lecha Kaczyńskiego do granicy miasta z Dębogórzem. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Protel Sp. z o.o. z Luzina, która zaproponowała kwotę 105 780 zł. Łączny koszt inwestycji to ponad 110 tysięcy złotych.

Reklama
Reklama

Do końca grudnia na ulicy Dębogórskiej w Rumi pojawi się 17 nowych energooszczędnych lamp ulicznych. Rozbudowa sieci oświetleniowej ul. Dębogórskiej na odcinku od Ronda Kaczyńskiego do granicy miasta Rumia z Gminą Kosakowo rozpoczęła się w grudniu 2019 roku.

Prace będą polegać między innymi na zamontowaniu szafek oświetleniowych, budowie linii kablowych oraz montażu słupów oświetleniowych i nowych energooszczędnych opraw LED, natomiast jedna z istniejących latarni zostanie przestawiona.  Jak zapowiada miasto,  Do końca 2020 roku, w ramach drugiego etapu przedsięwzięcia, na tym samym odcinku wybudowana zostanie ścieżka rowerowa.

Testowo: oświetlenie solarne

Dodatkowo, chcąc uniezależnić się od wysokich opłat Energii, na mniej uczęszczanych ulicach zamontowaliśmy na próbę uliczne oświetlenie solarne. Dotyczy to ulic Cmentarnej, Ludowej, Orzechowej czy w najbliższych dniach ulicy Zawiszy Czarnego – poinformował w mediach społecznościowych Przewodniczący Rady Miasta, Ariel Sinicki. Zgodnie z zapowiedziami, jeżeli rozwiązanie sprawdzi się przez zimę, włodarze planują w przyszłości postawić więcej takich lamp.

Obecnie przygotowywane są projekty techniczne oświetlenia kolejnych obiektów i ulic w Rumi, m.in. placów zabaw przy ul. Różanej, Topolowej i Sędzickiego oraz fragmentów ulic: Łąkowej, Hutniczej, Makowej oraz Chopina – wraz z doświetleniem ruin kościoła.

(Zaktualizowano 05.12.2019 r., na podstawie informacji Urzędu Miasta Rumi)

Więcej:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *