Wild West Ranch w Dzień dobry TVN!

Wild West Ranch w Dzień dobry TVN!
Reklama
Reklama

W programie Dzień Dobry TVN został wyemitowany reportaż o pożarze, który wybuchł w szkole jazdy konnej Wild West Ranch.

W poniedziałek (19 kwietnia) w programie Dzień Dobry TVN poruszono temat pożaru szkoły jazdy konnej Wild West Ranch w Dębogórzu Wybudowanie (gmina Kosakowo). O samym wydarzeniu pisałem na łamach bloga, we wpisach:

Reklama
Reklama
 • Pożar w Wild West Ranch
 • Odbudowa Wild West Ranch – trwa zbiórka! Co za kwota!

Pożar w Wild West Ranch (gmina Kosakowo)

W porannym show stacji TVN, prowadzonym przez Filipa Chajzera i Małgorzatę Ohme, omawiano tragedię, do której doszło w gminie Kosakowo 15 marca 2021 r. W materiale przygotowanym przez Ludwika Lisa pt. „Szeryf i jego ranczo” przedstawiono zarówno sam obiekt, jak i postać właściciela, Adama Mazurka, zwanego „Sheriffem”.

Reportaż stacja TVN zapowiedziała słowami:

„Wzruszająca opowieść o człowieku, który prawie spłonął ratując swoje zwierzęta z pożaru

Zarządca obiektu z poświęceniem własnego zdrowia ratował zwierzęta uwięzione przez pożar. Na szczęście, żadnemu z nich nic się nie stało. Ofiarną pomoc Pan Adam przypłacił licznymi poparzeniami, między innymi kończyn.

Adam Mazurek, właściciel Wild West Ranch w Dębogórzu Wybudowanie, po opatrzeniu ran. (fot. Wild West Ranch)

Pan Adam Mazurek opuścił już szpital. Moment powrotu do Wild West Ranch (29 marca) możecie zobaczyć na filmie poniżej:

W nagraniu wideo swoimi wrażeniami po wydarzeniu dzieliły się także żona „Szeryfa” Pani Beata, córki Dominika i Sandra oraz pracownicy stadniny.

Pomoc od ochotników i zbiórka na odbudowę rancha

Materiał emitowany w Dzień Dobry TVN, oprócz samej tragedii, obszernie przedstawił także pomoc, jaką zaoferowali mieszkańcy, klienci, rodzina i przyjaciele. Tego samego dnia, kilka godzin po udostępnieniu informacji, na terenie stadniny stawiło się już 50 osób! Wszyscy zebrani pomagali zarówno przy sprzątaniu skutków pożaru, jak i przy odbudowaniu pomieszczeń stajni.

Odbudowa obiektów na terenie Wild West Ranch (fot. materiały właścicieli)

Zbiórka na odbudowę Wild West Ranch

W kilka godzin od samego pożaru pojawiła się także informacja o założeniu zbiórki funduszy na odbudowę Wild West Ranch. Natychmiast udostępniłem ją na na blogu i fanpage’u Tymczasem w Rumi. Wpis szybko rozprzestrzenił się w sieci, docierając do kilkudziesięciu tysięcy internautówAutentyczność zrzutki została zweryfikowana i potwierdzona na oficjalnym fanpage’u. Założycielem i koordynatorem zrzutki była Pani Katarzyna Wisowata.

Zrzutka została już wyłączona przez organizatora. Ostateczna kwota, jaką udało się zebrać, to 89 551 zł. To prawie dwa razy więcej, niż pierwotnie założone 45 000 zł. Zrzutka została udostępniona 796 razy, a wsparło ją 1124 użytkowników.

Wild West Ranch w Dzień dobry TVN – nagranie

Nagranie dotyczące Wild West Ranch z programu Dzień dobry TVN (19.04.2021) dostępne jest na stronie dziendobry.tvn.pl (kliknij, aby przejść). Trwa 6 minut i 8 sekund.

O czym jeszcze mówi się w Rumi i okolicy?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się w naszej okolicy znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

 • Program “Królowe życia” z “wizytą” w Rumi!
 • Mieszkanka Rumi w nowej edycji programu TVN “Big Brother”
 • Rumia w programie “Milionerzy”
 • Rumscy uczniowie w Dzień Dobry TVN
 • Dzień dobry TVN z kaktusiarni w Rumi
 • Rekord pobity! Relacja w TVN Turbo

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *