Wydarzenia kulturalne w Rumi. Co przyniesie 2023 rok?

Wydarzenia kulturalne w Rumi. Co przyniesie 2023 rok?
Reklama
Reklama

Jakie wydarzenia i imprezy czekają nas w Rumi w 2023 roku? Miejski Dom Kultury w Rumi, oprócz „sprawdzonych formatów”, zapowiedział kilka nowych propozycji.

Koncerty i wernisaże

Miesięczny kalendarz wydarzeń MDK-u opiera się o stałe wydarzenia, jakimi są wieczory artystyczne (koncerty i wernisaże), wieczory autorskie, Bajkospotkania, Lekcje z Kulturą (spektakle Pomorskiego Teatru Nobilis wystawiane dla szkół), Śpiewanki (zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych), a także spacery socjalizacyjne dla właścicieli czworonogów. Wśród wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz MDK-u, wymienić można: Wierszogadanie – czyli projekt dla miłośników słowa mówionego i teatru – oraz Rumski Wokal (projekt dla wielbicieli śpiewu).

Reklama
Reklama

Tańce dworskie

W roku 2023 Miejski Dom Kultury będzie kontynuować akcję „Roztańczona Rumia”, w ramach której zaprosimy mieszkańców naszego miasta na regularne potańcówki swingowe, a także tańce dworskie. Natomiast sezon wakacyjny na pewno zakończymy Letnią Potańcówką na Strzelnicy (leśna polana przy ul. Strzeleckiej).

Wakacje w plenerze

Oprócz wspomnianej już Letniej Potańcówki, na pewno odbędą się Pikniki Młodych, czyli festyny rodzinne połączone z koncertami, oraz Miejski Camping w Noc Spadających Gwiazd, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Na scenie letniej w parku Starowiejskim ponownie odbędzie się Festiwal O’Polski gromadzący kilkudziesięciu artystów śpiewających nasze rodzime piosenki.

Kolejna premiera teatralna

Pomorski Teatr Nobilis intensywnie pracuje nad kolejnym spektaklem, tym razem dla najmłodszych. Tematem przewodnim będzie ekologia i segregacja śmieci. Sztuka powstaje przy współpracy z Urzędem Miasta Rumi, a premiera zaplanowana została na 24 lutego w budynku Fundacji dla Was. Oprócz tego wiosną, z okazji obchodzonego roku Aleksandra Fredry, odbędzie się czytanie tekstów pod nazwą „Cztery razy Fredro”.

MDK wychodzi poza swoje mury

W najbliższym czasie MDK zaprasza mieszkańców Rumi do Sopotu na wyjątkowy wieczór, jakim będzie wernisaż malarstwa Elżbiety Nasielskiej-Astor pt. „Obrazy malowane duszą” z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek oraz Piotra Kubiszyna. Wernisaż zaplanowano na 28 lutego w Sofitel Grand Sopot. Mecenasem wydarzenia są Sofitel Grand Sopot oraz Porshe Centrum Sopot.

Z kolei 11 marca, przy okazji uroczystego koncertu z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, w hali MOSiR-u wystąpi Zespół Leszcze z Maciejem Miecznikowskim. Będzie to również okazja do uczczenia 35-lecia pracy artystycznej założyciela zespołu, tekściarza i kompozytora Macieja Łyszkiewicza.

– Tym mocnym akcentem, którym rozpoczynamy rok w kulturze, chcemy podtrzymać tradycję zapraszania do Rumi wielkich nazwisk. W 2022 roku były to między innymi Olga Kowalska, Edyta Piasecka, Małgorzata Walewska, Marta Burdynowicz, Szymon Jachimek oraz Gooral i Paprodziad – podsumowuje Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u w Rumi.

Wydarzenia i imprezy w Rumi

W kategorii “Imprezy, kultura i rozrywka” dowiecie się na temat tego, gdzie w Rumi warto spędzać wolny czas. Jeśli chcesz zareklamować swoje wydarzenie, zapraszam do działu: KONTAKT.

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej MDK Rumia)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *