4 urodziny parkrun Rumia!

parkrun rumia, biegi rumia, bieg, zawody

W minioną sobotę (30 marca) parkrun Rumia świętował swoje czwarte urodziny! To łącznie 214 sobót, podczas których uczestnicy wspólnie spacerowali, maszerowali i biegali w Rumi!

Reklama Reklama

Na czym polega „parkrun Rumia”? Co tydzień w sobotę grupa mieszkańców spotyka się punktualnie o 9:00 rano, aby wspólnie przebiec 5 kilometrową trasę wzdłuż Parku Starowiejskiego w Rumi i okolic. Uczestnicy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Nie zaznasz tu niemiłych docinek i komentarzy. To przede wszystkim zgrana społeczność, ale zarazem bardzo otwarta na nowych uczestników.

55661583 2102664193103851 8996865842599690240 O
fot. Paweł Marcinko / Runsofun.pl

W minioną niedzielę minęły 4 lata od pierwszego biegu parkrun zorganizowanego na terenie Rumi. To łącznie aż 214 edycji! Aby dołączyć do społeczności parkrun nie trzeba kupować kosztownych pakietów, przechodzić na dietę czy ciężko trenować, by dobrze wypaść. Nie trzeba też kupować drogich strojów, szukać opiekunki do dzieci, martwić się, że się będzie obstawiać tyły. Wystarczy zarejestrować się, wydrukować kod i w sobotę przed dziewiątą stawić się na miejscu startu. Nie ważny Twój czas. Forma sama przyjdzie. To, co mogą zagwarantować organizatorzy to dobrą zabawę, 5 kilometrowa trasę w świetnym towarzystwie i miłe pogaduszki przy herbatce na mecie.

Od września ubiegłego roku ruszył także program 6 na 6. Jego zasada jest prosta – za 6 odbytych parkrunów, uczniowie mają okazje zdobyć 6 z W-F! Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.parkrun.pl/rumia/. Rejestracja zawodników odbywa się pod tym linkiem.

Autorem wykorzystanych zdjęć jest Pan Paweł Marcinko, www.runsofun.pl.

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *