Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje! (Listopad 2021 r.)

Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje! (Listopad 2021 r.)
Reklama
Reklama

“Czy wiadomo coś o…”, “A co z…”, “Co dzieje się z…”. Pytania o inwestycje w Rumi to znaczna część wiadomości prywatnych i komentarzy od czytelników bloga. Odpowiedzi na część z nich znajdziecie poniżej! Sprawdźcie trwające i zakończone remonty oraz budowy, którymi chwali się w komunikatach Urząd Miasta Rumi.

Swój wpis opracowałem m.in. na podstawie komunikatu Urzędu Miasta Rumi z 8.11.2021 r. i innych materiałów z ostatnich tygodni.

Reklama
Reklama

Budowa węzła integracyjnego z tunelem w Rumi-Janowie

Trwają prace związane z przekazaniem do użytkowania odcinka ul. Gdańskiej oraz parkingu przy ul. Polnej. Równolegle wykonywany jest przekop pod torami kolejowymi.

fot. Urząd Miasta Rumi

Budowa bitumicznej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego

Wykonawca prowadzi prace przygotowujące do ułożenia warstwy bitumicznej na ścieżce rowerowej oraz działania związane z budową obiektu mostowego na kanale Konitop. Ścieżka pieszo-rowerowa zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Wartość inwestycji, realizowanej wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Urząd Miasta Rumi, to ponad 4,4 mln zł.

fot. Urząd Miasta Rumi

Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rumi

Ogłoszono przetarg, który ma wyłonić wykonawcę. Inwestycja zakłada budowę domu dla dorosłych rumian ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. W nowo utworzonym obiekcie będą do dyspozycji 23 miejsca, w tym 8 pobytu całodobowego oraz 15 pobytu dziennego. W budynku znajdzie się m.in. jadalnia, sala warsztatowa, pokój wyciszenia, gabinet psychologa oraz pokoje 1- i 2-osobowe. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

fot. Urząd Miasta Rumi

Rewitalizacja osiedla Zagórze

Na osiedlu postępują prace związane z montażem elementów małej architektury, m.in. wiat integracyjnych i śmietnikowych, ławek, koszy na śmieci, urządzeń zabawowych, siłowni zewnętrznej i zestawu do street workoutu. Dodatkowo na ul. Sabata wykonano warstwę ścieralną nawierzchni. Równolegle przygotowywany jest teren pod budowę placu zabaw, boiska oraz ścieżek rowerowych.

fot. Urząd Miasta Rumi

Rewitalizacja Góry Markowca

Na wzgórzu wykonywana jest konstrukcja żelbetowa wieży widokowej. Postępują także prace związane z budową schodów podestowych i terenowych.

fot. Urząd Miasta Rumi

Więcej o inwestycji możecie przeczytać we wpisie: Co dzieje się z przebudową Góry Markowca w Rumi? Znamy daty i wykonawcę!.

Przebudowa na ul. Dębogórskiej

Niezagospodarowane dotąd tereny zielone zlokalizowane pomiędzy rondami Lecha Kaczyńskiego i Macieja Płażyńskiego przejdą przebudowę. Wszystkie prace mają się zakończyć do połowy grudnia.

Więcej informacji we wpisie: Zielona metamorfoza na ul. Dębogórskiej.

fot. Urząd Miasta Rumi

Budowa ulicy Katowickiej

Trwają prace związane z budową układu drogowego na ul. Katowickiej. Wszystkie roboty powinny zakończyć się w listopadzie.

fot. Urząd Miasta Rumi

Budowa skansenu fortyfikacji

Trwają prace projektowe. Kolejny etap inwestycji zakłada m.in. renowację schronu dalmierza, oczyszczenie i konserwację fortyfikacji, a także zabezpieczenie obiektu.

Inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Jego wyniki znajdziecie we wpisie:

  • Budżet Obywatelski 2020 w Rumi. Wyniki głosowania, frekwencja i zwycięskie projekty.
fot. Urząd Miasta Rumi

Budowa ulic Harcerskiej i Skarpowej

W październiku podpisano umowę z firmą Rewers na realizację tej inwestycji. Pierwsze prace rozpoczną się w drugiej połowie listopada, a ich zakres obejmuje m.in. budowę kanalizacji deszczowej, układu drogowego i oświetlenia. Koszt inwestycji to blisko 2 mln zł.

fot. Urząd Miasta Rumi

Budowa nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi

Trwa przygotowanie dokumentacji przetargowej. Inwestycja zakłada budowę nowoczesnego, 4-kondygnacyjnego budynku zlokalizowanego przy ul. Ślusarskiej 2, w miejscu dotychczasowej siedziby głównej. Zgodnie z założeniami całkowita powierzchnia budynku wyniesie ponad 1800 m2, a użytkowa ponad 1600 m2. Będzie to przestrzeń do pracy dla około 90 pracowników. W budynku znajdzie się winda i sanitariaty, wszystko w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wokół obiektu powstanie parking, chodniki, tereny zielone i ogrodzenie.

fot. Urząd Miasta Rumi

Będzie nowe osiedle w Rumi. W zamian – remont brzegu Zagórskiej Strugi.

Więcej wizualizacji – w osobnym wpisie. Link poniżej.

Deweloper Inpro zbuduje nowe osiedle, nazwane “Rumia Centralna”. Pokazał pierwsze wizualizacje i projektu. Przy okazji budowy, “metamorfozę” przejdzie także fragment brzegu Zagórskiej Strugi.

  • Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć we wpisie: Będzie nowe osiedle w Rumi. W zamian – remont brzegu Zagórskiej Strugi.

Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi?

Co wiadomo o budowie Błoń Janowskich w Rumi? Kiedy łąki przy Pomorskiej i Dębogórskiej zostaną zabudowane? Informacje na ten temat zbieram w poniższym wpisie:

  • Zobacz wpis: Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi? (kliknij, aby przejść)

Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?

Czy i kiedy zostanie zbudowany nowy przystanek SKM Trójmiasto w Rumi, pod nazwą “Rumia Biała Rzeka”? Wiadomości, które pojawiają się na ten temat, zamieszczam we wpisie: Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?.

Rumia z kolejnym dofinansowaniem na rozwój terenów do inwestycji

Spółka Rumia Invest Park pozyskała blisko 3,4 mln zł unijnego dofinansowania na dalsze prace związane z przygotowaniem terenów inwestycyjnych w Rumi. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przedsiębiorcom lepszych warunków do rozwoju, a tym samym zapewnienie nowych miejsc pracy dla mieszkańców.

Zobacz zestawienia z poprzednich miesięcy:

  • Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje! (Październik 2021 r.)
  • Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje! (Wrzesień 2021 r.)
  • Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje! (Sierpień 2021 r.)

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Piszę tam między innymi o:

(we wpisie wykorzystałem materiały Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *