Mamy nowe rondo w Rumi. Czy się sprawdzi?

Mamy nowe rondo w Rumi. Czy się sprawdzi?
Reklama
Reklama

Na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Piłsudskiego w Rumi powstaje tymczasowe rondo. Jeśli rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo kierowców i pieszych, zostanie na stałe.

Miasto wprowadza zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Piłsudskiego, przy Sanktuarium NMPWW („Okrąglak”). Roboty drogowe przy utworzeniu tymczasowego ronda rozpoczęły się w czwartek 5 października i planowo mają zakończyć się w sobotę.

Reklama
Reklama

Testowanie nowej organizacji ruchu stanie się możliwe dzięki zastosowaniu wyspy z prefabrykatóworaz odpowiedniego oznakowania. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, skrzyżowanie docelowo zostanie przekształcone w rondo.

Na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Piłsudskiego w Rumi powstaje tymczasowe rondo. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Jak informuje Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi, tymczasowe oznakowanie będzie obowiązywało przez około 2 lata. W międzyczasie urząd opracuje projekt docelowy, który zostanie przekształcony w prawdziwe rondo.

Skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego i Piłsudskiego w Rumi (fot. Ariel Sinicki)
Skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego i Piłsudskiego w Rumi (fot. Ariel Sinicki)

– To kolejny projekt, po rondzie Pileckiego, skrzyżowaniu Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego, skrzyżowaniu Kosynierów i Tysiąclecia czy też Różanej z Tysiąclecia, gdzie zwiększone zostanie bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Wierzę, że lada tydzień ruszy modernizacja ronda JPII, więc do realizacji zostanie jeszcze rondo u zbiegu Młyńskiej, Sabata, Kamiennej i Batorego, żeby „ogarnąć” najniebezpieczniejsze skrzyżowania w mieście – zapowiada włodarz.

Dyskusja na temat utworzenia ronda na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Piłsudskiego trwa już od kilku lat. W kwietniu 2022 roku rumscy radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili w mediach społecznościowych pomysł, by rondo nosiło imię św. Jana Bosko. Na środku skrzyżowania miałaby także stanąć figurka świętego. Radni podzielili się wizualizacją, jak to miałoby wyglądać.

Co jeszcze buduje się w Rumi?

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdź wiadomości na ten temat w kategorii bloga: Inwestycje.

Piszę w niej m.in. o nowym boisku do siatkówki plażowej, placu zabaw i urządzeniach do street workoutu, które powstały w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *