Mural niepodległościowy przy dworcu w Rumi

Mural niepodległościowy przy dworcu w Rumi
Reklama
Reklama

W 2018 roku w Rumi powstał nowy mural okolicznościowy, związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego odsłonięcie odbyło się 11 listopada. Jest to inicjatywa prywatna, niepowiązana z miejskimi instytucjami.

Mural przedstawia Józefa Piłsudskiego siedzącego na swojej klaczy „Kasztance”. Sposób przedstawienia marszałka i jego wierzchowca bardzo przypomina ten z obrazu autorstwa Wojciecha Kossaka. Obok postaci wodza znajdziemy jego najsłynniejszy cytat: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”, orła w koronie oraz daty wyznaczające okres, jaki minął od odzyskania przez Polskę niepodległość.

Reklama
Reklama

Malunek powstał na tylnej ścianie pubu Winners Sports Pub, znajdującego się przy Dworcu PKP w Rumi. „Wierzymy, że rezultat Naszej pracy podoba się wszystkim, a słowa Marszałka na długo będą towarzyszyły Nam i dodawały otuchy każdemu toczącemu swoją walkę w trudach dnia codziennego” – opowiadają właściciele na oficjalnym fanpage’u pubu. Za wykonaniem muralu stoi firma Paka Art Studio.

Zobacz:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *