Park Starowiejski i śmieci w stawie

Reklama Reklama

Kolejny dzień, kolejny sygnał od mieszkańca, który (moim zdaniem) zasługuje na szerszą dyskusję i podzielenie się nim na blogu. Poniżej zamieszczam wiadomości oraz zdjęcia, jakie otrzymałem od Pani Bożeny i (dużo wcześniej) Pani Anny poprzez fanpage Tymczasem W Rumi.Śmieci w Parku Starowiejskim w Rumi

„Chciałbym zwróci naszą uwagę na zaśmiecanie tego pięknego miejsca w naszym mieście. Mam propozycję: miasto co roku ma fundusz na projekty obywatelskie. Może warto zrobić monitoring w całym parku? Co Wy na to? Przykro patrzeć…”

Bożena, mieszkanka Rumi

Wiadomość od czytelnika, którą otrzymałem na fanpage’u TymczasemWRumi w dn. 21.10.2020 r.„Czy naprawdę nikt nie zwraca na to uwagi?”

Podobny temat mniej więcej rok temu poruszała inna czytelniczka bloga, Pani Ania:

„Przepraszam, że piszę w niedzielę, ale muszę, bo się zaraz uduszę z tej złości. Jest jesienna niedziela, słońce przyświeca, więc człowiek wybiera się na spacer. Gdzie pójść na spacer w Rumi? Ano do parku. A tam trafia go szlag. W stawie jest teraz trochę niższy poziom wody, więc dużo lepiej widać śmieci, liście, rośliny itd., ale te cholerne puszki są wszędzie! Czy naprawdę nikt nie zwraca na to uwagi? Żadna straż miejska czy policja? Idąc wokół jeziora wypatrzyłam 10 puszek dryfujących wśród ptaków. Serio, tak mamy dbać o to co mamy? Nie dziwie się, że doprowadzamy do własnego upadku, gdy nie potrafimy zgnieść puszki i wrzucić ja do kosza. Taka prosta rzecz, a sprawia tyle problemów. „

Ania, mieszkanka Rumi

Reklama Reklama
rumia park starowiejski staw smieci wandale

Wiadomość od czytelnika, którą otrzymałem na fanpage’u TymczasemWRumi w dn. 17.11.2019 r.

Zobacz więcej:


Reklama Reklama

1 komentarz do “Park Starowiejski i śmieci w stawie”

  1. Akurat w tym przypadku Policja czy Straż Miejska niewiele mają do powiedzenia. Kwestia utrzymywania czystości i nie śmiecenia to umiejętności które nabywa się w domu i albo to umiesz albo nie. Zamiast straszyć policją może powinniśmy schylić się po puszkę lub puste opakowanie i wrzucić je do śmietnika. Po prostu dać dobry przykład swym dzieciom, sąsiadom i tym wszystkim którzy mieszkają wokół nas. To naprawdę nie jest żaden wstyd. A Policję oszczędźmy na inne okazje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz