Park Starowiejski i śmieci w stawie

smieci w parku starowiejskim w rumi
Reklama
Reklama

Kolejny dzień, kolejny sygnał od mieszkańca, który (moim zdaniem) zasługuje na szerszą dyskusję i podzielenie się nim na blogu. Poniżej zamieszczam wiadomości oraz zdjęcia, jakie otrzymałem od Pani Bożeny i (dużo wcześniej) Pani Anny poprzez fanpage Tymczasem W Rumi.Śmieci w Parku Starowiejskim w Rumi

„Chciałbym zwróci naszą uwagę na zaśmiecanie tego pięknego miejsca w naszym mieście. Mam propozycję: miasto co roku ma fundusz na projekty obywatelskie. Może warto zrobić monitoring w całym parku? Co Wy na to? Przykro patrzeć…”

Reklama
Reklama

Bożena, mieszkanka Rumi

Wiadomość od czytelnika, którą otrzymałem na fanpage’u TymczasemWRumi w dn. 21.10.2020 r.„Czy naprawdę nikt nie zwraca na to uwagi?”

Podobny temat mniej więcej rok temu poruszała inna czytelniczka bloga, Pani Ania:

„Przepraszam, że piszę w niedzielę, ale muszę, bo się zaraz uduszę z tej złości. Jest jesienna niedziela, słońce przyświeca, więc człowiek wybiera się na spacer. Gdzie pójść na spacer w Rumi? Ano do parku. A tam trafia go szlag. W stawie jest teraz trochę niższy poziom wody, więc dużo lepiej widać śmieci, liście, rośliny itd., ale te cholerne puszki są wszędzie! Czy naprawdę nikt nie zwraca na to uwagi? Żadna straż miejska czy policja? Idąc wokół jeziora wypatrzyłam 10 puszek dryfujących wśród ptaków. Serio, tak mamy dbać o to co mamy? Nie dziwie się, że doprowadzamy do własnego upadku, gdy nie potrafimy zgnieść puszki i wrzucić ja do kosza. Taka prosta rzecz, a sprawia tyle problemów. „

Ania, mieszkanka Rumi

rumia park starowiejski staw smieci wandale

Wiadomość od czytelnika, którą otrzymałem na fanpage’u TymczasemWRumi w dn. 17.11.2019 r.

Zobacz więcej:


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

1 Comment

  1. kolega

    Akurat w tym przypadku Policja czy Straż Miejska niewiele mają do powiedzenia. Kwestia utrzymywania czystości i nie śmiecenia to umiejętności które nabywa się w domu i albo to umiesz albo nie. Zamiast straszyć policją może powinniśmy schylić się po puszkę lub puste opakowanie i wrzucić je do śmietnika. Po prostu dać dobry przykład swym dzieciom, sąsiadom i tym wszystkim którzy mieszkają wokół nas. To naprawdę nie jest żaden wstyd. A Policję oszczędźmy na inne okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *