Plaża w Rumi oczami artystów. Gdzie ją zobaczyć?

Paweł Jałoszewski i wystawa Plaża w Rumi
Reklama
Reklama

Plaża w Rumi została uwieczniona na obrazach! Można je zobaczyć na wystawie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Artystów Pasjonat.

Myślę, że można śmiało zaryzykować następującą tezę: Plaża w Rumi na stałe wpisała się w historię naszego miasta, jako jedna z najpopularniejszych lokalnych atrakcji turystycznych. Nic dziwnego – oprócz tego, że zachwyca swoim pięknem, jest to prawdopodobnie najbezpieczniejsza plaża na świecie. Od jej otwarcia jeszcze ani razu nie była konieczna interwencja ratowników. 😊

Plaża w Rumi jest bardzo często uwieczniana przez mieszkańców na zdjęciach. Tutaj – w obiektywie Barbary Lewińskiej.

Plaża w Rumi na obrazach

Plażę w Rumi założyłem w 2017 roku i opowiadam o niej już ponad pięć lat. O tym, jak powstała i gdzie się znajduje, możecie przeczytać we wpisie: Czy Rumia ma własną plażę? Gdzie znajduje się plaża w Rumi?

Na fanpage’ach Plaża w Rumi i Tymczasem w Rumi udostępniałem już dziesiątki zdjęć plaży przesyłanych przez mieszkańców. Uważam to za wspaniałe, że czytelnicy również dzielą się swoimi wizjami tego miejsca. Nigdy jednak nie widziałem jeszcze ręcznie malowanego obrazu, który przedstawiałby to miejsce. A tym bardziej całej galerii! Do teraz. 🙂

Na początku lipca odbył się XI Rumski Plener Malarski zorganizowany przez Stowarzyszenie Artystów Pasjonat. Tytułem pleneru była właśnie „Plaża w Rumi”, którą uczestnicy mieli przedstawić na swoich pracach.

(fot. Pasjonat Stowarzyszenie Artystów)

Kiedy i gdzie zobaczyć Plażę w Rumi? 😉

Wernisaż poplenerowy wystawy odbył się się 4 sierpnia (czwartek), w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Towarzyszył mu koncert zespołu wokalnego MUZAika.

Prace są bardzo kreatywne – można się zdziwić! 🙂 To dowód na to, że Plaża w Rumi fascynuje i zachwyca coraz szersze grono odbiorców, a przecież o to mi chodziło w momencie jej założenia. Gratuluję artystom i jestem pod wrażeniem ich pomysłów! Sprawdźcie sami!

Paweł Jałoszewski i wystawa Plaża w Rumi

(fot. MDK Rumia)

Zobacz również:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *