Skrzyżowanie ul. Wybickiego i Derdowskiego w Rumi (Problemy czytelników)

Skrzyżowanie ul. Wybickiego i Derdowskiego w Rumi (Problemy czytelników)
Reklama
Reklama

Z kolejnym ciekawym tematem do dyskusji zwróciła się jedna z czytelniczek bloga Tymczasem w Rumi. Mieszkanka podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat skrzyżowaniu ul. Wybickiego i Dedrowskiego.

Poniżej publikuję wiadomość od jednego z mieszkańców. Czytelniczka napisała do mnie za pośrednictwem fanpage’u TwR, w sprawie skrzyżowania ul. Wybickiego i Derdowskiego w Rumi.

Reklama
Reklama

Lokalizacja skrzyżowania:

Skrzyżowanie ulic Wybickiego – Derdowskiego w Rumi (Problem czytelnika):

„Dzień dobry!
Jestem mieszkanką Rumi i chciałabym podzielić się swoimi obserwacjami, które dotyczą bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Codziennie przechodzę przez skrzyżowanie ulic Wybickiego – Derdowskiego w Rumi. Kilka dni temu byłam świadkiem sytuacji, kiedy przez przejście drogowe na owym skrzyżowaniu przechodziła dziewczynka, która została niemalże potrącona przez jadący z ogromną prędkością samochód jadący ulicą Wybickiego – samochód w ostatniej chwili wyhamował, sekundę później sytuacja mogła skończyć się tragicznie.

Skrzyżowanie to jest niezwykle niebezpieczne – znak stop jest ignorowany przez część kierowców, zdarzają się częste kolizje, a co gorsza dla ruchu pieszego – pasy tam są ledwo widoczne i wymagają pilnego odmalowania. Codziennie dziesiątki dzieci przechodzi tamtędy w drodze do SP nr 8.

Moje obawy nie są odosobnione – wiele osób, z którymi rozmawiałam również podziela te spostrzeżenia i uważa, że w tym miejscu powinny być zastosowane dodatkowe środki ostrożności – np. progi zwalniające, czy też montaż barierek wzdłuż chodnika.

Pozdrawiam,
mieszkanka Rumi

O komentarz w sprawie powyższej wiadomości czytelniczki oraz skrzyżowania ul. Wybickiego i Derdowskiego poprosiłem Urząd Miasta Rumi. Jak tylko otrzymam odpowiedź, zaktualizuje wpis.

Aktualizacja:

Otrzymałem odpowiedź od urzędu miasta. W tym roku przejście dla pieszych na ul. Wybickiego ma zostać wyniesione.

Robimy wszystko, aby prace rozpoczęły się jak najszybciej. Mieszkańców w razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Inżynierii Miejskiej pod nr tel. 58 679 65 43 lub mailowo urzad@um.rumia.pl – tłumaczy Anna Borys, Naczelnik Wydziału Promocji i Zieleni Miejskiej.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

  • Winda na dworcu PKP w Rumi (Problemy czytelników)
  • Pojemniki na odzież używaną w Rumi (Problemy czytelników)
  • Oświetlenie na ulicach Rumi (Problemy czytelników)
  • Park Starowiejski i śmieci w stawie

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *