Czy Rumski Fiat 125p pobije kolejny rekord Guinnessa?

rumski fiat 125p rekord guinessa
Reklama
Reklama

65 lat temu (13 listopada 1954 roku) gromadzie Rumia nadano prawa miejskie. W ramach tak pięknej rocznicy, Adam Januszewski – właściciel Rumskiego Fiata 125p, po raz kolejny ozdobi swój klasyczny pojazd świątecznymi lampkami. Tym razem będzie ich jeszcze więcej, niż rok temu!Rekord Guinnessa w Rumi? Inspiracja zza oceanu.

Mieszkaniec Rumi, Adam Januszewski, jest właścicielem zabytkowego Polskiego Fiata 125p i jednym z organizatorów charytatywnego rajdu „W drodze po szpik”. Rajd ma charakter edukacyjno-informacyjny, a jego celem jest przede wszystkim zachęcanie do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku. W przerwie pomiędzy kolejnymi edycjami szlachetnego wydarzenia, kierowca postanowił wykorzystać swojego klasyka motoryzacji do przeniesienia ciekawego pomysłu “zza oceanu” na własne, dobrze znajome podwórko.

Reklama
Reklama

Do przyozdobienia auta w klimacie Świąt Bożego Narodzenia zainspirował Pana Adama pewien sprzedawca ciężarówek w Stanach Zjednoczonych. W 2009 roku amerykanin Chris Marshall, pochodzący z okolic Dallas i Iowa (Texas, USA), postanowił odnowić swój stary pick-up w sposób, który przyciągnęłaby uwagę innych mieszkańców. Wszystko, czego Marshall potrzebował, by stworzyć swój błyskotliwy cud na kołach, to stary generator, świąteczne światełka i dużo klejącej taśmy. Chwila inspiracji stała się jedną z najpopularniejszych atrakcji w regionie, czyli “The Christmas Truck“.

Bożonarodzeniowa, święcąca ciężarówka Chrisa Marshalla przed laty ogromne wrażenie i do dziś powstają jej kolejne wydania. Czy Panu Adamowi z Rumi uda się przenieść tę tradycję na rodzimy grunt i pobić rekord ustanowiony przez oryginał?

Jeszcze więcej i jeszcze jaśniej!

W 2018 roku Rumski Fiat 125p wraz z Miejskim Domem Kultury wspólnie podjęli próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w kategorii „najbardziej przyozdobiony świątecznymi lampkami klasyczny samochód”. Na popularnym rumskim „kanciaku” zawisło wówczas 5000 lampek!

rumski fait 125p, adam januszewski, tymczasem w rumi, rekord guinessa,

„Świąteczna” ekipa nie spoczęła jednak na laurach i już zapowiedziała, że wkrótce poprawi swój wynik, w ramach 65-lecia nadania praw miejskich miasta Rumia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku do przyozdobienia Rumskiego Fiata 125p zostanie użytych 6500 kolorowych lampek! Na ten moment nie jest jeszcze znana dokładna data wydarzenia. Jak tylko ją poznamy, poinformuję Was na fanpage’u Tymczasem w Rumi. 🙂

Do swojego wyzwania rumianin oraz organizatorzy wydarzenia zaprosili już Filipa Chajzera wraz z telewizją Dzień Dobry TVN. Szykuje się wielkie bicie rekordu, a przy tym świetna zabawa!

Więcej na temat:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *