Remont ul. Filtrowej. Nowa nawierzchnia oraz miejsca parkingowe.

rumia ul filtrowa remont park zelewskiego
Reklama
Reklama

Jak zapowiadają urzędnicy, jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się remont ulicy Filtrowej. Inwestycja będzie kosztowała Rumię ponad milion złotych.



Modernizacja ulicy Filtrowej w Rumi Janowie obejmie odcinek gruntowy oraz fragment wyłożony płytami yomb. Zakres prac przewiduje:

Reklama
Reklama
  • budowę systemu odwodnienia,
  • położenie nawierzchni z kostki brukowej,
  • wyniesienie tarczy skrzyżowania oraz zastosowanie progu zwalniającego,
  • powstanie nowych chodników,
  • utworzenie kilkudziesięciu miejsc parkingowych.

Po remoncie poprawić się ma także estetyka samego miejsca, przede wszystkim dzięki zagospodarowaniu okolicznej zieleni.

ul. Filtrowa w Rumi

Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu, które udało się pozyskać miastu z kilku źródeł. Są to przede wszystkim unijne środki, ale dołożyły się też firmy deweloperskie oraz mieszkańcy, którym bardzo dziękujemy – mówi Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi.

Łącznie miastu udało się pozyskać na ten cel ponad 600 tysięcy złotych, z czego większość stanowią pieniądze przyznane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Rumia jest jedyną gminą w województwie pomorskim, która zdobyła dotację w tym konkursie.

Wykonawcą inwestycji jest firma Abruko, a wszystkie pracy powinny się zakończyć do listopada tego roku. W związku z remontem będą występować utrudnienia w ruchu drogowym, a dokładniej tymczasowe wyłączenia poszczególnych odcinków ulicy. W razie pytań lub wystąpienia nieprzewidzianych trudności  mieszkańcy powinni się kontaktować z Wydziałem Inżynierii Miejskiej pod numerem telefonu 58 679 65 43.

źródło: Urząd Miasta Rumi, opracowanie własne


Reklama
Reklama

2 thoughts on “Remont ul. Filtrowej. Nowa nawierzchnia oraz miejsca parkingowe.

  1. Do tej pory Rumia stawia na drogi wykładane płytami, z jednej strony lepsze to niż nic ale to tzw. jazda po taniości bo odchodzą koszty systemu kanalizacji burzowej i pozostałej infrastruktury. Drugą sprawą jest układanie płyt zbyt wąskich dróg do minięcia się dwóch pojazdów ,ciekawe jak przy kolizji zinterpretuje to Policja. Kolejny problem to układanie płyt otworami w poprzek kierunku drogi, co utrudnia chodzenie pieszo, sąsiadka skręciła nogę, stopy dzieci wpadają w otwór powodując upadki i niszczenie butów.

    1. W poprzek tzn tak jak na zdjęciu a gdyby układać płyty wzdłuż to powierzchnia się nie zmienia jednak użytkowanie dla pieszych jest bezpieczniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *