Reklama
W Dzień Dziecka (1 czerwca) poznaliśmy laureatów projektu „Rumia oczami dzieci”. Ze względu na związane z epidemią obostrzenia tylko zwycięzcy oraz ich najbliżsi zostali zaproszeni na wręczenie nagród, które odbyło się w plenerze, pod sceną letnią Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Z myślą o pozostałych uczestnikach projektu wydarzenie było transmitowane na Facebooku urzędu miasta.
Laureaci, rodzice, członkowie konkursowego jury oraz przedstawiciele władz miasta spotkali się w poniedziałkowe popołudnie, by uroczyście podsumować projekt edukacyjny „Rumia oczami dzieci”.
Reklama
– Już po raz trzeci realizujemy przedsięwzięcie, które zostało powołane po to, by dzieci mogły w swoich pracach przybliżyć nam miasto, opowiedzieć o tożsamości swojej małej ojczyzny – powiedział podczas uroczystości Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Zwieńczeniem projektu, a właściwie odbywających się w jego ramach konkursów, literackiego i plastycznego, jest nie tylko wręczenie nagród autorom najlepszych prac, ale i wydanie na ich podstawie zbioru opowiadań oraz ilustrowanego kalendarza – dodał.
– Pan burmistrz Piotr Wittbrodt właściwie wszystko już powiedział o projekcie, więc chciałbym tylko dodać, że z okazji dzisiejszego święta życzę wszystkim dzieciom dużo zdrowia i szczęścia – uzupełnił Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi do spraw inwestycji.
Wysoki i wyrównany poziom
O nagrody, oprócz indywidualnych uczestników, walczyły również szkoły, które miały możliwość wykazania się w zadaniu specjalnym. Polegało ono na przygotowaniu i realizacji przez placówkę ekologicznego projektu. Ze względu na epidemię zadanie zostało uproszczone wyłącznie do przygotowania projektu. Zwycięzcy tej kategorii wykazali się jednak ogromnym tempem pracy, kreatywnością i wyjątkowym zaangażowaniem, dzięki temu udało im się nie tylko zaplanować projekt, ale i zrealizować różnorodne ekologiczne działania z udziałem uczniów. Nagrodą było ufundowanie przez urząd miasta miododajnego ogrodu na terenie placówki.
W konkursach indywidualnych wybór laureatów był bardziej skomplikowany. Poziom był bardzo wysoki, prace wyjątkowo różnorodne, a jury długo obradowało, zanim zdecydowało się wskazać zwycięzców. Warto przy tym zaznaczyć, że osoby oceniające prace nie wiedziały, kto jest ich autorem. Laureaci otrzymali m.in. bony podarunkowe, gry edukacyjne i zręcznościowe, artykuły plastyczne oraz zestawy miejskich gadżetów.
Laureaci projektu Rumia oczami dzieci
Ekologiczne zadanie specjalne:
- Szkoła Podstawowa numer 6 w Rumi – projekt „Pomóżmy owadom ratować nasz świat”
Konkurs plastyczny, kategoria przedszkola:
- wyróżnienie Łucja Kaźmierska (Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo”)
- wyróżnienie Aniela Redosz (Przedszkole „Słoneczna Jedynka”)
- miejsce IV Helena Redosz (Przedszkole „Słoneczna Jedynka”)
- miejsce III Hanna Skocelas (Przedszkole Pod Topolą)
- miejsce II Urszula Nowacka (Niepubliczne Przedszkole „Iskierka”)
- miejsce I Igor Muchewicz (Przedszkole „Słoneczna Jedynka”)
Konkurs plastyczny, kategoria szkoły:
- wyróżnienie Julia Zmuda (Edukacja Domowa)
- wyróżnienie Amelia Purol (SP nr 1)
- miejsce IV Mikołaj Piotrowski (SP nr 9)
- miejsce III Zofia Muchewicz (SP nr 6)
- miejsce II Łucja Kowalewska (SP Sióstr Salezjanek)
- miejsce I Basia Dombrowska-Suska (SP nr 10)
Konkurs literacki:
- wyróżnienie Marta Lipowska (SP nr 1)
- wyróżnienie Martyna Zielińska (SP nr 6)
- wyróżnienie Nadia Hinc (SP nr 6)
- miejsce IV Miłosz Tyrajski (SP nr 1)
- miejsce III Tomasz Łaga (SP nr 8)
- miejsce II Magdalena Kowalczyk (SP nr 6)
- miejsce I Oliwia Szarwińska (SP nr 10)
Ze względów bezpieczeństwa podczas tegorocznego wręczenia nagród obyło się bez uścisków i osobistych gratulacji. Nie zabrakło jednak pamiątkowych zdjęć i dyplomów. Wszyscy pozostali uczestnicy projektu „Rumia oczami dzieci”, którzy nie zostali laureatami, również otrzymają nagrody za udział. Będą one do odebrania w szkołach i przedszkolach.
(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej i materiałów zdjęciowych Urzędu Miasta Rumi)
Reklama