Co można znaleźć na dnie Zagórskiej Strugi? Tego się nie spodziewałem

Co można znaleźć na dnie Zagórskiej Strugi? Tego się nie spodziewałem
Reklama
Reklama

Mieszkańcy Rumi spontanicznie posprzątali fragment Zagórskiej Strugi. Efekt możecie zobaczyć na zdjęciach.

Sprawdź co słychać w Rumi.

Jedna z czytelniczek, Pani Sylwia, napisała do mnie na fanpage’u Tymczasem w Rumi. Wraz ze znajomymi postanowiła posprzątać dno Zgórskiej Strugi – rzeki, która znajduje się w herbie naszego miasta. „Zagórzanka” ma około 28 kilometrów. Wypływa z jeziora Marchowo Zachodnie.

Mieszkańcy Rumi za swój cel do sprzątania obrali odcinek rzeki przy ul. Mostowej (w stronę Rewy, koło centrum ogrodniczego), liczący około 15 metrów. Po wejściu do wody przeszukali dno. Oprócz „standardowych” śmieci, czyli butelek (szklanych i plastikowych), siatek, czy szmat, znaleźli między innymi: zlew, portfel, telefon (!), pilot, smoczek czy część rowerka dziecięcego. Swoje znaleziska uwiecznili na zdjęciach:

Fajny pomysł i inicjatywa, godna pochwały. 🙂 Na naganę zasługują natomiast ci, którzy systematycznie zanieczyszczają zarówno zbiorniki wodne, jak i lasy czy łąki. Posprzątany odcinek liczył 15 metrów – ciekawe, ile śmieci mieszkańcy znaleźliby na większym obszarze?

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *