Reklama
Piękny, poruszający, pełen emocji wieczór – taki był niedzielny Koncert Świąteczno-Noworoczny w Rumi. Kościół został wypełniony po brzegi, a koncert zachwycił publiczność, co można było dostrzec po niezwykle żywym aplauzie po każdym zakończonym utworze przez artystów. Na koniec wydarzenia wykonawcy nagrodzeni zostali owacjami na stojąco i bisowali.
Koncert Świąteczno-Noworoczny w Rumi
Podczas Koncertu Świąteczno-Noworoczny w Rumi zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy m.in. „Bóg się rodzi” czy „Lulajże Jezuniu”, utwory świąteczne m.in. „Feliz Navidad”, muzyka operowa m.in. aria Kalafa „Nessun dorma” z opery G.Pucciniego „Turandot”, słynne kuplety Torreadora „Votre toast” z opery „Carmen” G. Bizeta, przepiękne i najbardziej znane melodie musicalowe z dzieł A.L. Webbera m.in. duet Christine i Upiora z musicalu „Upiór w operze” czy song Grizabelli „Memory” z musicalu „Koty” , „Miss Saigon” C.M. Schonberga song „Why God Why” czy „To świt, to zmrok” z musicalu „Skrzypek na dachu” J. Bocka.
Reklama
Podczas koncertu wystąpili znakomici artyści scen operowych i musicalowych, współpracujący m.in. Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Operą Bałtycką w Gdańsku czy Operą Krakowską w Krakowie, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Rampa w Warszawie, czy Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy m.in. Marię Domżał, Dominika Sutowicza, Janusza Żaka, Paulinę Janczak, Martę Burdynowicz, Marcina Januszkiewicz a także instrumentalistów: Dawida Głowackiego, Krzysztofa Słomkowskiego czy Tomasza Skrętkowskiego. Swoimi fantastycznymi wykonaniami wręcz oczarowali zgromadzoną publiczność.
Warto było zwrócić uwagę na artystów, którzy są powiązani z powiatem wejherowskim: laureatów Fryderyka Annę Rocławską-Musiałczyk (fortepian) i Tomasza Chyłę (skrzypce), chór dziecięcy Ergo Cantemus ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Rumi, Scholę parafialną Ichtis, chór ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Wejherowie oraz (występujący gościennie) Żeński Chór Kameralny przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie.
Za pulpitem dyrygenckim stanęli: Aleksandra Janus i Tomasz Chyła.
Rumskie Spotkania Muzyczne
Koncerty Świąteczno-Noworoczne w Rumi stały się już coroczną tradycją, w dużej mierze dzięki ich pomysłodawcy i organizatorowi, Markowi Gerwatowskiemu. Tenor Opery Krakowskiej tego wieczoru wcielił się w podwójną rolę: artysty i prowadzącego.
– Rumskie Spotkania Muzyczne istnieją po to, aby przede wszystkim dać ludziom uśmiech, wzruszenie i chwilę wytchnienia od codzienności. Do udziału w koncercie zaprosiłem artystów, których bardzo cenię m.in. za ich talent i wrażliwość. Po niedzielnym koncercie panująca atmosfera podczas wydarzenia bardzo ich uskrzydliła – opowiada reżyser wydarzenia. – Mi z kolei każdy taki koncert daję siłę na organizację kolejnych wydarzeń i sprawia ogromną radość. Uwielbiam spotykać się z artystami i publicznością. Jestem szczęśliwy, że ponownie zawitałem do mojego rodzinnego i każdy powrót tutaj jest dla mnie czymś wyjątkowym -przyznaje Gerwatowski.
Organizatorami koncertu były Rumskie Spotkania Muzyczne, Powiat Wejherowski, Fundacja dla Was. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Powiatu Wejherowskiego, Gabrieli Lisius.
Wydarzenia i imprezy w Rumi
W kategorii “Imprezy, kultura i rozrywka” dowiecie się na temat tego, gdzie w Rumi warto spędzać wolny czas. Jeśli chcesz zareklamować swoje wydarzenie, zapraszam do działu: KONTAKT.
(wpis opracowałem na podstawie materiałów prasowych / zdjęcie tytułowe: Marek Korneluk)
Reklama
Nie bardzo rozumiem sytuację. Dyrektor artystyczny jeszcze niedawno zachęcał do strajków, które atakowały Kościoły, a teraz na luzie w nich śpiewa? Trochę obrzydliwe.