InwestycjeWiadomości

Co buduje się w Rumi? Inwestycje, remonty, przebudowy. Lipiec 2022

Co buduje się w Rumi? Inwestycje, remonty, przebudowy. Lipiec 2022
Reklama Reklama

“Czy wiadomo coś o…”, “A co z…”, “Co dzieje się z…”. Pytania o inwestycje w Rumi to znaczna część wiadomości prywatnych i komentarzy od czytelników bloga. Odpowiedzi na część z nich znajdziecie poniżej! Sprawdźcie trwające i zakończone remonty oraz budowy.

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Swój wpis opracowałem m.in. na podstawie komunikatu Urzędu Miasta Rumi z 04.07.2022 r. i innych materiałów pochodzących od deweloperów/prywatnych firm. 

Budowa węzła integracyjnego Janowo

Wykonawca zakończył betonowanie tunelu. W połowie lipca mają się rozpocząć prace związane z budową kładki dla pieszych nad ul. Gdańską.

fot. UM Rumia

Nowe osiedle przy Górze Markowca? Deweloper pokazał wizualizacje!

Firma Euro Styl zapowiedziała budowę nowego osiedla w Rumi. Budynki powstaną w sąsiedztwie przebudowywanej Góry Markowca, na ul. Wyżynnej.

Budowa węzła integracyjnego Centrum

W wakacje mają się rozpocząć prace związane z przebudową ronda im. hm. Alojzego Voigta, które do tej pory uniemożliwiało zjazd na parking Castoramy. Równolegle ruszy remont odcinka ul. Starowiejskiej – od dworca kolejowego do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

Reklama Reklama
fot. UM Rumia

Rewitalizacja osiedla Zagórze

Trwają prace poprawkowe i odbiory techniczne. W najbliższych tygodniach rewitalizacja osiedla zostanie zakończona.

fot. UM Rumia

Nowa kamienica w Rumi Janowie

W centrum Rumi Janowa powstaje nowa kamienica, nosząca nazwę “Valor”. Będą się w niej mieściły 42 mieszkania. Teren został już ogrodzony i zabezpieczony przez dewelopera, firmę Pomorskie Domy. Kliknij, aby przeczytać cały wpis poświęcony na ten temat.

Rewitalizacja Góry Markowca

Trwają prace związane z realizacją ogólnodostępnych ścieżek oraz profilowaniem skarp. Wszystkie działania powinny się zakończyć w listopadzie tego roku.

PEWiK z nowoczesnym laboratorium w Rumi

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni otworzyło w Rumi nową bazę. Obiekt, którego powierzchnia użytkowa wynosi blisko 2400 metrów kwadratowych, znajduje się przy ul. Dąbrowskiego w Janowie.

fot. PEWIK Gdynia

Budowa bitumicznej ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Dębogórskiej i chodnika przy ul. Gdańskiej

Przedsięwzięcie zostało zakończone. Inwestycja współfinansowana przez Urząd Miasta Rumi, Starostwo Powiatowe w Wejherowie i dewelopera Euro Styl.

fot. UM Rumia

Stacja Kultura “numer dwa”? Nowy lokal biblioteki w Rumi!

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi znajdująca się przy ul. Kościelnej zostanie przeniesiona na plac Kaszubski. Zanim to jednak nastąpi, nowy lokal przejdzie gruntowny remont. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Reja

Trwa sprawdzanie ofert przetargowych, które zostały złożone przez potencjalnych wykonawców. W ramach inwestycji planowana jest budowa trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych – dwóch komunalnych i jednego w formule społecznej inicjatywy mieszkaniowej (SIM) – wraz z zagospodarowaniem okolicznego terenu, w tym realizacją ciągów pieszych i ogólnodostępnego placu zabaw.

Zmiany w Galerii Rumia

Galeria Rumia nadal walczy o klienta. Po przedłużeniu umowy najmu z firmą Biedronka i drogerią Rossman, pojawiają się nowi najemcy, między innymi sklep Action, Sinsay czy House. Sprawdź osobny wpis na ten temat (kliknij, aby przejść).

(mat. prasowe)

“Łąka koneserów”™ na sprzedaż. Czy zostanie zagospodarowana?

Czy charakterystyczna “łąka koneserów”, znajdująca się za sklepem Netto w Rumi, wkrótce przestanie istnieć? Właściciel planuje ją sprzedać. Więcej o tym – w osobnym wpisie na blogu.

Budowa nowej siedziby MOPS-u przy ul. Ślusarskiej

W najbliższych dniach przygotowana zostanie dokumentacja niezbędna do przeprowadzenia procedury przetargowej i wyłonienia wykonawcy projektu nowej siedziby MOPS-u.

Zgodnie z założeniami całkowita powierzchnia nowego cztero-kondygnacyjnego 2 budynku wyniesie około 1800 m2. Będzie to przestrzeń do pracy dla około 90 zatrudnionych. W budynku znajdzie się winda i sanitariaty, wszystko w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wokół obiektu powstanie parking, chodniki, tereny zielone i ogrodzenia. Natomiast dotychczasowe budynki MOPS-u, które znajdują się przy ul. Ślusarskiej, zostaną rozebrane.

fot. UM Rumia

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 im. A. Majkowskiego

Trwa budowa ostatniego piętra trzypoziomowego skrzydła szkoły. W nowym budynku znajdą się m.in. sale lekcyjne, pomieszczenia do rewalidacji, sanitariaty oraz świetlica. Obiekt będzie nowoczesny i energooszczędny, a przez to przyjazny środowisku i dzieciom. Inwestycja realizowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

fot. UM Rumia

Nowy plac zabaw w Rumi

Dobra wiadomość dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. W Rumi został oficjalnie otwarty nowy plac zabaw, przy ul. Malinowej. Jest ogólnodostępny dla mieszkańców.

fot. UM Rumia

Skansen fortyfikacji na Górze Markowca

Trwa uzupełnianie dokumentacji projektowej, która zostanie złożona w Starostwie Powiatowym w Wejherowie. Celem inwestycji, realizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest m.in. renowacja schronu dalmierza, odbudowa ziemianki, a także konserwacja fortyfikacji.

Budowa ul. Harcerskiej i fragmentu ul. Skarpowej

Postępuje budowa nawierzchni jezdni i chodników na ul. Harcerskiej.

Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi?

Co wiadomo o budowie Błoń Janowskich w Rumi? Kiedy łąki przy Pomorskiej i Dębogórskiej zostaną zabudowane? Informacje na ten temat zbieram w poniższym wpisie: Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi? (kliknij, aby przejść)

Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?

Czy i kiedy zostanie zbudowany nowy przystanek SKM Trójmiasto w Rumi, pod nazwą “Rumia Biała Rzeka”? Wiadomości, które pojawiają się na ten temat, zamieszczam we wpisie: Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?.

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *