Reklama
Stacja Kultura w Rumi zaprasza do udziału w miejskiej grze detektywistycznej, osadzonej w konkretnym momencie historycznym – przejmowaniu Pomorza przez polskie wojsko w styczniu i lutym 1920 roku. Zadania w grze zostały umieszczone na rumskich ulicach, przede wszystkim tych, które zostały nazwane po postaciach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przy okazji wspólnej zabawy, uczestnicy mogą zatem poznać ciekawostki związane z miastem i z historią Polski.
Akcja gry rozgrywa się 9 lutego 1920 roku, kiedy to w Pucku zbliżają się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Przez Rumię przejeżdżają kolejne oddziały Błękitnej Armii, kierując się do Wejherowa i Pucka. Przy lokalnym peronie zatrzymał się wojskowy pociąg, którym podróżuje sam generał Józef Haller. Nagle… Alarm! Z peronu dobiegają wołania i komendy. Wydarzyło się coś niepokojącego! Okazało się, iż z wojskowego pociągu zniknęły tajne dokumenty Generała. Kto, kiedy i dlaczego je wykradł?
Reklama
W grze wcielasz się w oficera Żandarmerii, czyli policji wojskowej w 11. Dywizji Piechoty, której posterunek znajduje się na dworcu w Rumi. Wyzwaniem dla graczy będzie rozwikłanie zagadki oraz złapanie szpiega, któremu udało się wniknąć w najbliższe otoczenie gen. Hallera. Podejrzane są trzy osoby. Dzięki uzyskanym wskazówkom, uczestnicy zabawy spróbują ustalić motyw sprawcy i poszlaki wskazujące na jego winę, a w końcu – dokonają aresztowania!
Jak przekonują organizatorzy, w grę „Pociąg do Niepodległości” można zagrać zarówno pojedynczo, jak i grupą, wspólnie usiłując rozwikłać zagadkę. Jedynym wymaganym przedmiotem jest smartfon z zainstalowaną aplikacją Action Track oraz lokalizacją GPS.
Pociąg do Niepodległości – kryminalna gra terenowa z historią w tle. Gra będzie dostępna w dniach 12.11-16.11 w godzinach otwarcia Stacji Kultura.
Reklama